s
قیمت چوب ترمو
تعداد بازدید: 3341تعداد نظرات: 0
1396/05/22 - 14:02

قیمت چوب ترمو

در این مقاله به بررسی فواید و ویژگی های منحصر به فرد چوب ترمو پرداخته می شود. قیمت چوب ترموی عرضه شده توسط شرکت پارس آرای کوهستان در کنار کیفیت منحصر به فرد آن، یکی از بی رقیب ترین پیشنهادات در عرصه ی چوب های تخصصی می باشد.

آشنایی با چوب ترمو

چوب فرآوری شده با حرارت از چوب خام یا حرارت ندیده تیره تر می باشد ،علاوه بر این در مقابل عوامل جوی و آب و هوایی و همچنین آفات، حشرات و پوسیدگی از مقاومت بالایی برخوردار است. خاصیت عایقی چوب ترمو از دیگر متریال ها و چوب های دیگر دارای برتری خاصی می باشد. به دلیل کاهش میزان رطوبت در چوب حرارت دیده، امکان تغییر شکل در این چوب به صفر خواهد رسید. رطوبت ترمووود به میزان بسیار زیادی از چوب خام یا حرارت ندیده کمتر می باشد بنابراین به موجب این ویژگی ترموود گزینه ی بسیار مناسبی جهت استفاده و کاربرد آن در فضای باز می گردد.   

چوب خام با اعمال حرارتی در حدود 170 تا 230 درجه سانتی گراد در پروسه ی فرآوری چوب حرارت دیده قرار می گیرد. در این فرآیند از هیچ نوع ماده شیمیایی استفاده نمی شود و در واقع این فرآوری دوستدار محیط زیست می باشد. این فرآوری بدون استفاده از مواد افزودنی و تنها از طریق بخار و حرارت انجام می پذیرد.    

با کاربرد این فرآوری و اعمال حرارت، چوب مقاوم می شود و به راحتی می تواند جایگزین چوب های استوایی گردد. به موجب این امر، چوب اصلاح شده قابل استفاده در بسیاری از مصارف و کاربردها می گردد.   

این فرآوری، چوب را در مقابل پوسیدگی مقاوم می سازد، بنابراین می توان از آنها در فضای باز استفاده کرد. با استفاده از این فرآوری از حمله ی قارچ ها که بعد از مدت کوتاهی رخ می دهد جلوگیری به عمل می آید. چوب ترمو آب را به خود جذب نمی کند و در نتیجه دچار منقبض شدن، تاب برداشتن و پیچ خوردگی نمی شود.   

  

فواید و خواص ترموود

 • کاهش رطوبت از ده تا شصت درصد
 • مقاومت منحصر به فرد در مقابل قارچ و کپک
 • تیره شدن رنگ چوب
 • افزایش مقاومت چوب در برابر شرایط جوی و عوامل محیطی از قبیل باد، باران، طوفان و رطوبت
 • چوب ترمو به دلیل کاهش رطوبت سبک تر از قبل می باشد
 • مقاوم شدن در مقابل فشار
 • PH چوب کاهش می یابد 
 • کاهش نود درصدی امکان تغییر شکل در محیط های خیس و فوق العاده مرطوب
 • افزایش قابلیت طرح پذیری سطح چوب
 • قابلیت تثبیت رنگ بر روی ترموود
 • افزایش دوام چوب توسط فرآوری ترمو وود
 • افزایش ثبات ابعادی
 • نیاز به نگهداری بی نهایت کم یا به عبارتی نگهداری آسان
 • از لحاظ بهداشتی در سطح بسیار بالایی قرار دارد زیرا به دلیل کاهش رطوبت چوب ترمو امکان رشد هر نوع قارچ و کپک وجود ندارد.

برگزیده ترین کمپانی ها در صنعت ترمووود

تولید چوب حرارت دیده در مقیاس صنعتی به طور وسیعی در کشور استونی متمرکز شده است. استونی از لحاظ جغرافیایی همسایه ی کشور ( فنلاند) تولید کننده ی چوب های Kiln Dried می باشد.

قیمت چوب ترموی استونی

 هزینه نیروی کار و سربار در کشور استونی کمتر از فنلاند و دیگر کشورهای اسکاندیناوی می باشد. بنابراین قیمت چوب ترموی استونی بسیار مناسب می باشد و کیفیت آن از چوب های دیگر کشورها بیشتر می باشد. از اواخر دهه ی 90 میلادی، یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های ترموود در کشور استونی با نام Brenstol OU و Tre-timber OU تاسیس شد. در اوایل دهه ی 2000، شرکت برنستول شرکت Tre-Timber را خریداری کرد و مبدل به بزرگترین تولید کننده ی ترمو وود شد.    

در این زمان بازار چوب حرارت دیده به طور چشمگیری توسعه و گسترش یافت و کاربرد این چوب که تنها در سونا به کار می رفت به کاربردهایی دیگر از قبیل دکینگ (Terrace) و نما گسترش یافت. شرکت Brenestol با ثبت و تاسیس برندThermory و با صادرات آن به سرتاسر اروپا و ژاپن، بزرگترین و شناخته شده ترین برند چوب ترمو در سرتاسر جهان گردید. نماینده ی انحصاری Thermory در ایران شرکت پارس آرای کوهستان می باشد که از بنیانگذاران چوب تخصصی در کشور می باشد. قیمت چوب ترمو عرضه شده توسط شرکت پارس آرای کوهستان در میان دیگر تامین کنندگان بسیار رقابتی می باشد. قیمت ترمووود عرضه شده با برند ترموری و کیفیت بی نظیر محصولات، این شرکت را از دیگر رقبا متمایز ساخته است.