قیمت پارکت چوبی
تعداد بازدید: 5456تعداد نظرات: 0
1396/06/19 - 12:21

قیمت پارکت چوبی

پارکت چوبی شامل دو نوع اصلی تمام چوب و چند لایه می باشد، شرکت پارس آرای کوهستان با ارائه ی تمامی انواع مختلف پارکت پیشرو در عرضه ی محصولات چوبی می باشد. رنگ و سبک های متنوع پارکت بوئن به همراه عکس در متن زیر نشان داده شده است و در نهایت قیمت پارکت چوبی عرضه شده توسط این شرکت ارائه می شود.

پارکت چوبی چیست؟

ریشه و اصل کلمه ی پارکت به parqueterie که کلمه ای فرانسوی می باشد باز می گردد و تاریخ پیدایش آن اواسط دهه ی 1600 میلادی می باشد. پارکت چوبی نوعی کفپوش می باشد که از بلوک های کوچک یا نوار هایی باریک ساخته می شود که با قرارگیری در کنار یکدیگر طرحی منظم و هندسی به وجود می آید. در ابتدا پارکت برای پوشاندن کاشی به منظور جلوگیری از سرما مورد استفاده قرار می گرفته است و در آن زمان با همین کاربرد از محبوبیت خاصی برخوردار شده بود.   

اگر چه اصالتا پارکت چوبی تنها از چوب های یک تکه ساخته می شده است اما در حال حاضر هم از چوب های یک تکه (solid) و هم از چوب های مهندسی شده یا Engineered Wood (چند لایه به هم چسبیده شده) ساخته می شود. پارکت تمام چوب (solid) همانطور که از نام آن پیدا است از تکه های چوب یکپارچه ساخته شده است. از طرفی دیگر پارکت مهندسی شده از چند لایه چوب تشکیل شده است که لایه ی ابتدایی و بالایی از چوب سخت می باشد. هیچ تفاوتی ندارد که شما پارکت تمام چوب Solid انتخاب کنید یا پارکت چند لایه (Engineered) زیرا در هر صورت ظاهر نهایی و تمام شده ی هر دو یکسان است.

برای نصب پارکت می بایست از افراد با تجربه و ماهر استفاده کرد. زمانی نصب و چسباندن پارکت چوبی به وسیله ی قیر انجام می گرفته است، اما امروزه توسط چسب سرد انجام می پذیرد که نتیجه ی بسیار ایده آلی را به همراه دارد. به دلیل سهولت در پاک کردن و زیبایی چشم نواز پارکت، استفاده از آن در اتاق های پذیرایی و اتاق خواب بسیار متداول و مرسوم می باشد. پارکت گرمی خاصی به محیط می بخشد و جایگزین بسیار مناسبی برای کاشی و متریال های دیگر می باشد. قدم گذاشتن بر روی پارکت تمام چوب حس گرمی و طبیعی بودن دلپذیر و مطلوبی را به انسان می بخشد که قابل مقایسه با سردی کاشی یا سنگ نمی باشد.

آیا نگران تمیز کردن و نگهداری از پارکت هستید؟

همچون کفپوش های دیگر، پارکت چوبی نیز می بایست به طور منظم تمیز شوند و این کار می بایست با جارو و زمین شوی مرطوب انجام شود. به خاطر داشته باشید با دستمال خیس سطح پارکت را پاک نکنید تنها با دستمال یا زمین شوی مرطوب این کار را انجام دهید. اگر قصد دارید با مواد شوینده پارکت را تمیز کنید این کار را می بایست با مواد مخصوص پارکت انجام دهید که مناسب ترین آنها را شرکت عرضه کننده ی پارکت پیشنهاد می کند. تمیز کردن و پاک کردن پارکت بدون هیچ نگرانی انجام می پذیرد و می توان به جرات بیان کرد یکی از تنها کفپوش هایی می باشد که پاکیزه کردن آن به سادگی و سهولت انجام می پذیرد.

پارس آرای کوهستان و قیمت پارکت چوبی    

شرکت پارس آرای کوهستان با بیش از یک دهه سابقه، یکی از تامین کنندگان پیشرو در زمینه پارکت می باشد که با اخذ نمایندگی هایی از معتبرترین برندهای جهانی، توانسته است تقاضای بازار داخلی را تامین نماید. شرکت پارس آرای کوهستان دارای نمایندگی انحصاری برندهایی از قبیل Bauwerk و Boen می باشد که از با کیفیت ترین و شناخته شده ترین برندهای جهانی در زمینه پارکت می باشند. پارکت های عرضه شده توسط شرکت پارس آرای شامل پارکت های Solid و Engineered می باشد که در بخش زیر به صورت اجمالی به معرفی برخی از محصولات آنها و قیمت پارکت چوبی می پردازیم.

انواع سبک های مختلف پارکت Boen

برای انتخاب کفپوش چوبی اولین قدم توجه کردن به این امر می باشد که مناسب ترین پارکت بر اساس نیاز، تقاضا و مکان مورد استفاده کدام نوع و رنگ می باشد.

فرمت های مختلف پارکت بوئن

پارکت بوئن دارای فرمت های مختلفی می باشد که شامل پارکت دو لایه، سه لایه، Solid (یک تکه)، دو باند و سه باند در ابعاد متفاوت وجود دارد که شکل زیر بیانگر این مطلب می باشد .

 

رنگ ها و استایل های مختلف  

به طور نمونه برخی از رنگ ها، گونه های مختلف و پوشش های متفاوت پارکت بوئن در تصاویر زیر نشان داده می شود.

Pure Nordic

 

Modern Rustic

Urban Contrast

Classic Elegance 

پارکت بوئن با برخورداری از رنگ و سبک های مختلف و کیفیت بی نظیر از منحصر بفرد ترین محصولات شرکت پارس آرای کوهستان می باشد. قیمت پارکت چوبی بوئن عرضه شده در شرکت پارس آرای کوهستان از € 20 تا € 130 به ازای هر متر مربع عرضه می شود که قیمتی بسیار رقابتی در مقایسه با دیگر رقبای فعال در این عرصه می باشد. با توجه به تنوع محصولات در بخش پارکت می توانید برای اطلاعات بیشتر با واحد فروش تماس حاصل نمایید.