s
قیمت هر متر مربع ترمووود؟
تعداد بازدید: 10186تعداد نظرات: 0
1396/12/13 - 10:16

قیمت هر متر مربع ترمووود؟

برخی از افراد تصور می نمایند چوب گرمادیده یا ترمووود محصولی تازه و جدید می باشد اما فرآوری ترمووود از سال 1930 در بسیاری از کشورهای جهان در حال مطالعه و بررسی بوده است. اصلاح حرارتی چوب منجر به افزایش استحکام، دوام، مقاومت در برابر حمله ی حشرات و افزایش خاصیت عایق حرارتی چوب خواهد شد.

مطالعات پیرامون اصلاح حرارتی چوب توسط Stamm و Hansen در دهه ی 1930 در آلمان و توسط White و در دهه ی 1940 در ایالت متحده ی امریکا به طور علمی و گسترده ای انجام گرفت. در دهه ی 1950 Germans Bavendam و Buro مطالعاتی در خصوص حرارت دادن چوب به منظور اصلاح خواص آن را ادامه دادند. در اوایل دهه ی 1960 Kollman و Schneider و در دهه ی 1970 Rusche و Burmester حاصل نتایج و یافته های خود را منتشر نمودند. در نهایت آخرین تحقیقات پیرامون اصلاح حرارتی چوب در فنلاند، هلند و فرانسه انجام پذیرفت. جامع ترین تحقیقات توسط مرکز تحقیقاتی دولتی فنلاند (VTT) انجام گرفت. تولید چوب اصلاح شده با روش و تکنیک "ترمووود" توسط VTT انجام گرفت. تحت فرآوری Thermowood چوب در دمای حداقل 180 درجه ی سانتی گراد در حالی که با بخار آب محافظت می گردد، مورد اصلاح حرارتی قرار می گیرد. بخار آب علاوه بر حفاظت از چوب، بر تغییرات شیمیایی چوب  نیز تاثیر گذار می باشد. ترموود روش اصلاح حرارتی می باشد که دوستدار محیط زیست می باشد.

رنگ چوب زمانی که تحت فرآوری ترمووود قرار می گیرد تیره تر خواهد شد و استحکام و دوام آن در مقابل رطوبت افزایش می یابد. تحت تاثیر این فرآوری خاصیت عایق پذیری حرارتی چوب افزایش می یابد و بنابراین گزینه ی بسیار مناسبی برای کاربرد در ساختمان خواهد گردید. اگر تحت فرآوری  ترموود چوب در برابر حرارتی مناسب و استاندارد قرار بگیرد به طور قطعی در برابر پوسیدگی مقاوم خواهد شد.

            

فرآیند تولید ترمووود چیست؟

بشر از گذشته به این موضوع پی برده بود که سوزاندن و نیم سوز کردن چوب باعث ایجاد مقاومت و دوام آن در مقابل بسیاری از عوامل و شرایط جوی می شود که در این راستا در کشورهای مختلف همان گونه که در بالا عنوان کردیم تحقیقات گسترده ای آغاز شد.

توسعه ی فرآوری اصلاح حرارتی در مقیاس صنعتی در VTT با همکاری صنایع چوب فنلاند انجام گرفت. چوب اصلاح شده با حرارت به دو نوع اصلی طبقه بندی می گردد که شامل Thermo-S و Thermo-D می باشد. زمانی که چوب های اسکاندیناوی پاین و اسپروس در فرآوری اصلاح حرارتی، در حرارت 190 درجه ی سانتی گراد قرار می گیرد ترمو S ایجاد می شود همچنین وقتی حرارت پروسه به 212 درجه ی سانتی گراد می رسد چوب فرآوری شده حاصل از این فرآیند ترمو D می باشد. 

نمای چوب ترموود،چوب ترمو،چوب ترمووود

پروسه ی ترمووود در سه مرحله انجام می گیرد.

 ما جدیدا مقاله ای با عنوان مزایای چوب ترموود گذاشته ایم  که می توانید مطالعه نمایید 

مرحله ی اول : حرارت کوره به میزانی افزایش می یابد تا چوب خشک شود و قابل ذکر است در این مرحله بخار آب نیز وجود دارد. در این فاز حرارت کوره به سرعت تا 100 درجه ی سانتی گراد افزایش می یابد. بعد از اینکه دما به 100 درجه ی سانتی گراد رسید، به طور تدریجی حرارت تا 130 درجه ی سانتی گراد بالا می رود به طوری که چوب کاملا خشک شود و رطوبت آن به صفر برسد.

مرحله ی دوم : در این مرحله حرارت کوره به دمای 185 تا 215 درجه ی سانتی گراد افزایش می یابد و زمانی که به دمای مورد نظر رسید بسته به کاربرد نهایی به مدت 2 الی 3 ساعت در دمای مذکور قرار گرفته می شود.

مرحله ی سوم : در مرحله ی سوم یا مرحله آخر خنک کردن چوب ترمو شده می باشد. بعد از کاهش دادن دمای کوره و چوب، مقدار بسیار اندکی از رطوبت از دست رفته در دو مرحله قبل از طریق سیستم اسپری کردن آب به چوب باز خواهد گشت. دمای کوره به طور پیوسته و تدریجی کاهش می یابد و زمانی که به 80 الی90 درجه ی سانتی گراد رسید سیستم اسپری کردن آب رطوبت چوب اصلاح شده با حرارت را به 4 الی 7 درصد خواهد رساند. بنابراین رطوبت نهایی ترمووود 4 الی 7 درصد خواهد بود.

شرکت پارس آرای کوهستان تامین کننده ی چوب ترمو با برند Thermory محصول کشور استونی می باشد. استونی یکی ازکشورهای صاحب تکنولوژی ترموود در دنیا است که پارس آرای کوهستان با اخذ نمایندگی برند Thermory در ایران از بزرگترین و معتبرترین تامین کنندگان چوب ترمو در ایران می باشد. برای کسب اطلاع از قیمت هر متر مربع ترمووود با دپارتمان فروش 7-22631405-021 این مجموعه تماس حاصل فرمایید. 

ردیف  شرح کالا قیمت هر متر مربع ترمووود
1 چوب ترمو پاین با ابعاد مختلف  تماس بگیرید
2 چوب ترمو اش با ابعاد مختلف تماس بگیرید
3 چوب ترمو پاین بدون گره با ابعاد مختلف تماس بگیرید
4 چوب ترمو اسپروس با ابعاد مختلف تماس بگیرید

 

 نمای چوب ترموود،چوب ترمو،چوب ترمووود