s
زیبایی، استحکام، تنوع تمامی فاکتوری های یک نمای چوبی خوب هست
تعداد بازدید: 271تعداد نظرات: 0
1398/08/21 - 13:06

زیبایی، استحکام، تنوع تمامی فاکتوری های یک نمای چوبی خوب هست

نمای چوبی ساختمان ها به دلیل طراحی منحصر بفرد خود و انواع الوارهای چوبی مصرفی بر روی هر رهگذری تاثیر می گذارد.

درلغت نامه دهخدا نما، صورت ظاهری هر چیزی ، آنچه که در معرض دید و برابر چشم است ، منظر خارجی بنا و عمارت ، فن روسازی ساختمان و ساخت نمای عمارت ، تعریف شده است . دکتر جهانشاه پاکزاد ، نما را سطوح تشکیل دهنده هر بدنه نامیده و معتقد است که هر نما جزئی است از بدنه که پوسته یا پوسته های ظاهری هر بنا یا ساختمان را تشکیل می دهد . نما در عمل پرده ای است که درون ساختمان را از بیرون آن جدا می کند و به همین دلیل عنصری است دو بعدی.        

طراحی نمای چوبی 

امروزه نمای خارجی ساختمان در بحث طراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار گشته است، چرا که افراد قبل از هر چیز در مواجهه با ساختمان با مدل و سبک های طراحی نما برخورد می کنند. از این جهت شناخت سبک ها و توجه به آنها امری مهم است . برای مثال نمای چوبی ساختمان به دلیل داشتن شاخصه های زیبایی متعدد افراد زیادی را به خود جذب می کند . در صورتی که این گونه طرح ها در بسیاری از ساختمانها و آپارتمانهای امروزی شهرها کم و بیش استفاده می شود و در حال رشد می باشد . اما باید بپذیریم که این نماهای چوبی هستند که جلوه شهر و محیط زندگی را از یکنواختی در می آورند و به آن تازگی و زیبایی خاص و خیره کننده ای احیاء می کنند.

نمای چوبی ساختمان ها به دلیل طراحی منحصر بفرد خود و انواع الوارهای چوبی مصرفی بر روی هر رهگذری تاثیر می گذارد.

شیوه های ساختمان های سنتی از نظر زیست اقلیمی صحیح تر می باشند. به این دلیل که به جای مصالح مصنوعی ، از متریال طبیعی مانند چوب استفاده شده که با روح و روان انسان سازگارتر می باشد.

 معماران معتقدند که زیبایی هواپیما در پرواز، لوکوموتیو در حرکت بر روی ریل ، و دستگیره درب در بازکردن درب و ساختمان ها در نمای آن است.

درباره درخت توسکا گونه ای از پهن برگان چه می دانید؟

ALDER

.Alnus spp

Betulaceae

درخت : توسکا درختی است با گسترش زیاد، در سرتاسرنیمکره شمالی در اروپا و آمریکا به خاطر چوبش حائز اهمیت است. توسکای قشلاقی و توسکای خاکستری در اروپا یافت می شود و توسکای قرمز در آمریکای غربی موجود است. توسکا در شرایط مرطوب رشد می کند و ارتفاع آن از اندازه متوسطی فراتر نمی رود ، تنه آن cm٥۰ - ۳۰ قطر دارد.

چوب : برش تازه تهیه شده چوب توسکا کم رنگ است ولی در معرض هوا به رنگ نارنجی مایل به قهوه ای روشن در می آید . ریز بافت است و فاقد طرح مشخص می باشد. تراکم و چگالی متوسطی دارد. توسکای اروپایی تقریبا هم وزن ماهاگونی است.

ویژگیهای فنی : این چوب به خوبی و آسانی خشک می شود ولی توسکای اروپایی بیشتر از توسکای قرمز همکشیدگی پیدا می کند. به راحتی اره شده و در صورتی که ابزار برش تیز باشند به خوبی پرداخت می گردد. این چوب برای تهیه روکش لوله بری می شود . چوب توسکا با دوام نمی باشد.

کاربردها : توسکای اروپایی برای ساخت تخته چندلا چوب مناسبی است . به خصوص در روسیه به عنوان مکملی برای منابع توس می باشد . اگرچه فاقد ظاهر تمیز و سفید توس بوده و از آن نرم تر و ضعیف تر است. توسکای قرمز متداولترین پهن برگ تجاری در سواحل اقیانوس آرام در آمریکاست که به طور گسترده در صنایع مبلمان به کار می رود. در اروپا و آمریکا ، توسکا در صنایع دستی ظریف کاربرد دارد . مانند پشت برس، دسته جارو، دستگیره، اسباب بازی و ... استفاده سنتی آن ، ساخت کفش چوبی است و همچنین در ساخت اعضای مصنوعی، غلتک ماشینهای نساجی و در ساخت باروت از ذغال چوب کاربرد داشته است.

خواص دارویی : رگ های جوان و چسبناک و برخی مواقع پوست این درخت را از روی شاخه‌های جوان جمع‌آوری می‌کنند. برگ های جمع‌آوری شده را در سایه قرار داده  و در درجه حرارتی کمتراز ۴۰ درجه‌ی سانتیگراد خشک می‌کنند.

از این گیاه در درمان کاتاره روده‌ای ، اسهال مزمن و خونریزی‌های داخلی استفاده می‌شود. دم‌کرده‌ی این گیاه را به نسبت دو قاشق مرباخوری در هر فنجان در طول روز مصرف می‌کنند. این جوشانده در صورت سرماخوردگی و تب ، ناراحتی را کاهش می‌دهد. برای ورم لوزتین و ورم جوف دهان، غرغره‌ی جوشانده‌ی این گیاه توصیه می‌شود. طب سنتی برگ های تازه و ساییده شده‌ی این گیاه را برای درمان ترک‌خوردگی سینه و دمل‌ها تجویز می‌کند.

شرکت پارس آرای کوهستان یکی از بزرگترین شرکت ها که فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه واردات –  خرید پارکت چوبی و خرید چوب ترموود نصب نمای چوبی و خدمات انواع الوارهای چوبی مصرفی در نما ، کف ، سونا و ... ساختمانها انجام می دهد و سه اصل ، ضمانت بهترین قیمت – تضمین اصل بودن کالا و ارسال سریع بار از روز نخست تاسیس به آن پایبند بوده و همین امر باعث گسترش روز افزون دایره فعالیت خود گشته است . پارس آرای کوهستان با دارا بودن پرسنل مجرب در بخش فروش ، در همه حال یاری رسان شما می باشد.