s
روف گاردن فضایی برای دورهمی ها
تعداد بازدید: 867تعداد نظرات: 0
1397/07/24 - 12:20

روف گاردن فضایی برای دورهمی ها

با توجه به مدرن شدن زندگی های امروزی و فاصله گرفتن از رسم و سنت های قدیمی استفاده از المان ها و سازه هایی که عقاید و علایق سنتی را در ذهن بیدار می نماید می تواند انسان را به آرامش برساند ساخت روف گاردن در بام خانه ها فضایی ایده آل ایجاد می نماید که بهتر است مطلب زیر را مطالعه نمایید.

فضای زندگی انسان در عصر حاضر در نقطه ی برخورد مفاهیم مختلف شکل خواهد گرفت، ما ساکن دهکده که نه بلکه خانه ی جهانی هستیم. در فرهنگ ایران زمین از دیر باز جهان به مثابهی مکانی تعریف شده است که انسان خاکی در آن میزند تا راهی به سوی آسمان پیدا کند برای تعالی خویش. در خانه ی ما که نقشی کوچک از جهان هستی و نگاه ما به جهان خواهد بود همواره باید همه اجزا به زیبایی در میان نور و سایه ها به رقص درآیند تا یک زندگی شاد و سرزنده با ارزشهای پایدار در فضای زندگی مان به ظهور برسد.

مدیران و مهندسین مجموعه پارس آرای کوهستان از آغاز فعالیت حرفه ای خود با نگاه جهانی اما فعالیت میهنی در تلاش بوده اند تا محصولاتی بدیع و ارزشمند را برای مخاطبی ایرانی به ارمغان آورند.

همچنان که زمان می گذرد، هر کدام از ما در طول روزها، ماه ها و سال ها همراه با طبیعت تغییر می کنیم. عقاید و علایقمان بر پایه تجربیاتمان شکلی نوبه خود می گیرد اما این تغییرات زمانی ما را دچار چالش می کند که در مواجه با موقعیتی تازه متوجه می شویم که باید بعضی از باورهایمان را کنار بگذاریم. اینجا همان جایی است که به خودمان می گوییم: دوره زمانه عوض شده و در این شرایط و حال و احوال دیگر نمی توان این طور برخورد و عمل کرد" باورهایمان هم نیاز به عبور از زمستان دارند باید برگ ریزان را پشت سر بگذاریم باید جدا شویم از زردی و خشکی برگ هایی که دل به رفتن داده اند ... بهار در راه است دوباره باید سبز شد.

در این میان تنها چیزی که نباید فراموش کنیم بنیان و اساس شکل گیری روح ماست اصالت وجودمان! باید بدانیم که تغییر عقاید و باورها به معنای دور شدن از خودمان نیست. فرهنگ و اصالت مفهومی وسیع تر و عمیق تر از آن دارد که بتوان آن را با پذیرش این تغییرات کوچک نادیده گرفت.

این تحولات تا جایی در ذهنمان رخنه می کنند که به راحتی می توانیم حضورشان را در جنبه های مختلف زندگی احساس کنیم حتی در فضایی برای استراحت چند ساعته در بام خانه هایتان! عده ای معتقدند که در کنار پذیرش همه این تغییرات در دنیای معاصر و با در نظر گرفتن تفاوت های میان عقاید و علایق مردم، باز هم خانه همه ایرانیان می تواند نمایانگر هویتی مشترک و معنادار باشد رویای داشتن خانه ایرانی در دنیای معاصر هنوز هم می تواند به حقیقت بپیوندد حتی اگر لباس نو به تن کند.

روف گاردن، حیاطی به وسعت رنگ های زندگی

اینجا در حوالی آپارتمان ها و آسمان خراش های مدرن امروزی، هنوز هم خانه هایی نوستالژیک جا گرفته اند که در آن سور و سات دورهمی های خانوادگی به پا است. فقط زمانی که در آن فضا قرار می گیریم از حال و هوای آن باخبر می شویم به جرات می توان گفت بارزترین ویژگی روف گاردن در خانه ها که نظر هر کسی را جلب می نماید ایجاد فضایی ساده و بی آلایش نزدیک خودمان به منظور استراحت می باشد. یادتان است از درون خانه که قدم به حیاط می گذاشتیم، می گفتیم "آخیش دلمان باز شد" عطر تازه درختان و گل ها، رنگ آسمان و گرمای خورشید به جانمان ریشه می دواند و سرشارمان می کرد. حال و هوای این فضا را می توانیم امروزه  در بام خانه هایمان با نام روف گاردن تجربه نماییم در کنار همه ی این موهبت های طبیعی که رنگ هایی دارد به وسعت رنگین کمان جان می دهد بری نشستن و نفس کشیدن و چای خوردن و در عین حال حظ بصری بردن از فضای روف گاردن.