s
روف گاردن در تهران
تعداد بازدید: 2259تعداد نظرات: 0
1397/06/04 - 12:17

روف گاردن در تهران

امروزه ساخت روف گاردن در تهران بسیار مورد توجه قرار گرفته است به طوری که اکثر مجتمع ها و مراکز تجاری با ایجاد فضایی مناسب برای رفاه حال شهروندان به ساخت باغچه هایی طبیعی بر روی بام آن ها پرداخته اند انتخاب متریال مناسب برای ساخت این روف گاردن ها یکی از موارد حائز اهمیت می باشد شرکت پارس آرای کوهستان با افتخار چندین پروژه در این زمینه در کارنامه کاری خود قرار داده است که در این جا به برخی از آن ها اشاره می نماییم.

امروزه با توجه به کمبود فضاهای سبز در شهرهای بزرگ نظیر تهران مهندسین و مهماران ساختمان بر این شدند تا با طراحی روف گاردن در پشت بام خانه ها و برج های مسکونی یا تجاری به جبران این مشکل اساسی بپردازند.شرکت پارس آرای کوهستان در زمینه اجرا و تامین چوب های کفپوش فضای باز روف گاردن با سال ها تجربه در این زمینه پیشرو می باشد از نمونه کارهای شاخص این شرکت می توانیم به مجتمع تجاری ارگ تجریش و روما رزیدنس اشاره نماییم. با توجه به گرم تر شدن زمین و انتشار آلودگی هوا در تهران مهم ترین کمک به این شرایط ساخت روف گاردن در خانه ها و مراکز تجاری و اداری می باشد امروزه اکثر مراکز و مجتمع های تجاری و اداری برای ایجاد فضایی به منظور استراحت و رفاه حال شهروندان به ساخت فضایی سازگار و مطبوع پرداخته اند. ایجاد محیطی لذت بخش در ارتفاع با چشم اندازهایی متفاوت بدون تردید ایده ای نو آورانه و خاص در زندگی شهر نشینی ما به حساب می آید محل اجرای روف گاردن الزاما بام ساختمان ها نیست تراس، پاسیو و لابی ساختمان ها نیز می توانند یکی از گزینه های مناسب برای ساخت روف گاردن باشند. تاریخچه ایجاد روف گاردن به کشور آلمان برمیگردد که به منظور جلوگیری از آتش سوزی ناشی از قیر بروی بام خانه ها از گیاهان برای مدرن سازی ساختمان های شهر بهره جستند.

روف گاردن به ساختمان شما ارزش و اعتبار می بخشد بنابراین برای ساخت روف گاردن در ساختمان ها باید در انتخاب مصالح مناسب دقت نمود زیرا موارد مختلفی در ایجاد و ساخت روف گاردن نقش دارند یکی از موارد حائز اهمیت کف سازی بام سبز می باشد که اکثرا به صورت چوبی طراحی و اجرا می گردد برخی از طراحان با طراحی آلاچیق چوبی و پرگولا به منظور ایجاد سایبانی برای استراحت از فضاهای روف گاردن نهایت استفاده را می نمایند. شرکت پارس آرای کوهستان مفتخر است تا با تامین و ارائه چوب های تخصصی در این زمینه همراه شما باشد لازم به ذکر است این شرکت تا به حال پروژه های بسیاری را در مناطق مختلف تهران اجرا نموده است.

برای ساخت یک فضای لذت بخش نظیر روف گاردن بر روی پشت بام و یا تراس به منظور رفاه حال شهروندان باید در انتخاب متریال های مناسب و همچنین اجرای صحیح روف گاردن دقت نمود و از کارشناسان متبحر و زبده در این زمینه راهنمایی گرفت. به جرات می توان گفت در شهرهای بزرگ نظیر تهران به دلیل ازدحام و شلوغی و ساخت و ساز های متعدد در کوچه ها و خیابان ها پوشش گیاهی و درختان نقشی کمرنگ دارند و حتی در برخی نقاط اصلا یافت نمی شود به همین علت چرخه زیست محیطی با مشکلاتی مواجه می شود برای حل این مشکل می توانیم بام خانه هایمان را به روف گاردن مجهز نماییم تا به حفظ چرخه زیست محیطی کمکی شایان نماییم. شرکت پارس آرای کوهستان علاوه بر مراکز و مجتمع های تجاری در تهران برخی از ساختمان ها و برج های مسکونی را مجهز به روف گاردن نموده است و در ساخت آن مشارکت نموده است.

روف گاردن ارگ تجاری تجریش 

پروژه روف گاردن ارگ تجاری تجریش یکی از منحصر به فرد ترین و زیباترین روف گاردن های تهران به شمار می آید زیرا از چوب ایپه برای پوشش کف در فضای باز استفاده شده است که زیبایی بی نظیری را به فضا بخشیده است شرکت پارس آرای کوهستان تامین کننده چوب های این پروژه بوده است 2100 متر مربع چوب ایپه در ساخت روف گاردن ارگ تجریش به کار رفته است در اینجا عکس های پروژه ارگ تجریش را به نمایش می گذاریم.

 

 

 

 

 

 

روف گاردن ساختمان جاوید

این ساختمان در منطقه قیطریه تهران واقع شده است که آرشیتکت آن برای رفاه حال ساکنین تصمیم به ساخت روف گاردن بر بام ساختمان نموده است شرکت پارس آرای کوهستان مجری و تامین کننده چوب های این پروژه بوده است همان طور که در عکس های زیر مشاهده می نمایید برای کفپوش فضای باز و ساخت آلاچیق و پرگولا از چوب استفاده شده است.

 

 

 

 

 

 

روف گاردن برج پلاتینیوم

یکی از ساکنین برج پلاتینیوم که در منطقه سوهانک تهران واقع شده است تصمیم به ساخت روف گاردن در تراس واحد خود نمود ساخت روف گاردن در تراس خانه ها یکی از مواردی است که این روزها بسیار محبوب و پرطرفدار گشته است همان طور که در عکس ها می بینید ساخت روف گاردن با متریال چوبی فضای آرام و دلنشینی را تداعی می نماید در تراس این واحد از چوب برای کفپوش فضای باز، فلاورباکس ها، پرگولا و دیوار پرچین شده استفاده گردید این پروژه توسط تیم اجرایی شرکت پارس آرای کوهستان نصب و اجرا گردید.