s
۵ راهکار برای خرید پارکت مناسب
تعداد بازدید: 869تعداد نظرات: 0
1398/05/30 - 17:09

۵ راهکار برای خرید پارکت مناسب

یکی از دشوار ترین انتخاب ها خرید کفپوش مناسب برای منازل می باشد چوب از جمله مصالحی می باشد که از محبوبیت خاصی برخوردار است شرکت پارس آرای کوهستان بیش از یک دهه پیشرو در عرضه ی کفپوش های تمام چوب می باشد که از بهترین برندهای جهانی تامین شده است و دارای کیفیت و قیمتی بی رقیب است. برند Bauwerk سوئیس و Boen آلمان از با کیفیت ترین محصولات در این زمینه می باشد که دارای گونه های متنوع و رنگ های مختلف است که هر سلیقه ای را تامین می نماید.

امروزه یکی از کفپوش های پرکاربرد در آپارتمان ها پارکت چوبی می باشد. آیا می دانستید چوب برای هر نوع دکوراسیونی چه مدرن چه کلاسیک مناسب می باشد؟ به دلیل تنوع در طرح و رنگ چوب، دست علاقه مندان به انتخاب باز خواهد بود. این واقعیت که چوب با هر سبک و سیاقی از عمارت و بناها هماهنگی دارد را قطعا نمی توان در کفپوش های دیگر جستجو نمود. در این مطلب قصد داریم 5 راهکار به شما مخاطبان گرامی معرفی نماییم تا برای خرید پارکت مناسب اقدام نمایید.

۱.انتخاب رنگ مناسب برای پارکت

برای خرید پارکت مناسب یکی از نکات حائز اهمیت انتخاب رنگ می باشد. اتاق خواب مکانی است که افراد فارغ از تمام خستگی ها و دغدغه های روزانه به آن جا پناه می آورند و مامن آرامی برای زدودن خستگی و ایجاد آرامش خواهد بود بنابراین انتخاب کفپوش مناسب می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. پارکت چوبی از جمله کفپوش هایی می باشد که طبیعی بودن آن افراد را به خود مسحور می کند گویا روح طبیعت درون چوب طبیعی آرامش و پاکی طبیعت را فریاد می زند و انسان را مجذوب خود می نماید. پارکت های مجموعه ی پارس آرای کوهستان با برخورداری از انواع گونه های چوب در رنگ ها و طرح های متنوع سالهای طولانی است ارائه کننده خدماتی بی نظیر می باشد.

با توجه به اینکه انتخاب رنگ کاملا سلیقه ای می باشد توصیه می کنیم از شورووم این شرکت برای خرید پارکت بازدید نمایید تا با انواع پارکت آشنا شوید سپس تصمصم گیری نمایید.

پارکت چوبی بوئن-پروژه الهیه

پارکت چوبی بوئن

 

پارکت چوبی آلمانی

 

پارکت آلمانی

 

پارکت آلمانی بوئن

 

پارکت چوبی بوئن-پروژه محمدشهر

 

 

 

 

پارکت چوبی بوئن-پروژه چیتگر

پارکت، پارکت چوبی

 

خرید پارکت، پارکت چوبی

 

خرید پارکت چوبی

 

خرید پارکت

۲.کفپوشی مناسب است که بتوان آن را به سادگی نصب کرد

یکی از مواردی که پارکت را در دسته محصولات پرطرفدار قرار داده است نصب ساده و آسان آن می باشددر نصب پارکت چوبی باید نکات ذیل را رعایت نمود:

بستر کار عاری از هرگونه پستی و بلندی و گردو خاک باشد. 

اگر سطح مورد نظر برای نصب پارکت به تازگی اجرا شده باشد حتما باید دوغاب استفاده شده کاملا خشک گردد.

اگر مکانی که قرار است پارکت در آنجا نصب گردد دارای گرمایش از کف باشد حتما می بایست به منظور نصب پارکت از چسب مخصوص برای چسباندن آن به کف استفاده نمود بنابراین استفاده از چسب باعث می شود که کف دچار عرق نگردد.

با توجه به موارد مذکور قبل از نصب، توصیه می شود پارکت ها به مدت یک هفته در محل مورد نظر قرار گرفته شود تا هرگونه تغییرات احتمالی در اثر دما و رطوبت قبل از نصب انجام گیرد. برای جلوگیری از تاب برداشتن چوب باید در نظر داشت تا جایی که امکان دارد دما و رطوبت موجود در هوا را به طور نسبی ثابت نگه داشت. اگر پارکت را بلافاصله و بدون قرار دادن در محیط (به منظور هم دما شدن با محیط) نصب نمود امکان دارد بر اثر تغییر دما و رطوبت دچار انقباض و انبساط گردد که در نتیجه به قطعات چوب و همچنین چیدمان آنها آسیب وارد خواهد شد.

 

۳. کفپوش باید عاری از هرگونه ماده شیمیایی باشد

چوب طبیعی عاری از هر گونه ماده شیمیایی است بنابراین پارکت تمام چوب می تواند انتخاب مناسبی باشد. مواد مصنوعی مانند لمینیت به دلیل عدم برخورداری از چگالی و جرم حجمی بالا صدای توخالی بودن می دهد بنابراین زمانی که بر روی آن راه رفته می شود صدای ناخوشایندی ایجاد می کند اما این مورد در خصوص پارکت طبیعی امکان پذیر نمی باشد. چوب طبیعی دارای چگالی بسیار بالایی می باشد و راه رفتن بر روی آن بسیار خوشایند است و صدایی که با راه رفتن بر روی آن ایجاد می شود به هیچ عنوان آزاردهنده و ناخوشایند نیست بلکه برعکس بسیار دلپذیر و دلنشین می باشد. در واقع برخی افراد به اشتباه تصور می کنند که کفپوش چوبی طبیعی نیز همانند لمینیت صدای ناخوشایندی را ایجاد می نماید و قابل ذکر است این طرز فکر کاملا غلط می باشد زیرا کفپوش چوبی برخلاف لمینیت دارای وزن مخصوص بالا می باشد و صدای توخالی و پوک بودن را ایجاد نمی نماید و همچنین فوم زیر پارکت چوبی به دلیل وزن چوب طبیعی بر روی زمین می خوابد و به هیچ عنوان صدای نامطلوبی را ایجاد نمی کند. زیبایی و جذابیت این نوع از کفپوش چوبی آن را مبدل به متریالی بسیار لوکس در زمینه ی ساخت و ساز نموده است. با توجه به زیبایی و گرمی منحصر به فرد کفپوش چوبی، برخی تولید کنندگان تصمیم گرفتند که متریالی همانند پارکت طبیعی با مواد مصنوعی بسازند. در ظاهر متریالی شبیه به کفپوش چوبی وارد بازار شد اما تنها تصویری از چوب طبیعی بود. لمینیت نه از لحاظ کیفیت و نه از لحاظ زیبایی نتوانست جایگزینی برای پارکت طبیعی گردد.

نصب پارکت چوبی

۴.کفپوش مناسب راباید به راحتی بازسازی نمود

اگر پارکت چوبی دچار فرسودگی و کهنگی شود و یا براقیت خود را به مرور زمان از دست دهد با استفاده از دستگاه های ساب مخصوص یک لایه از چوب برداشته شده و با بتونه ی مخصوص چوب که برای پوشاندن درزها و فاصله های ایجاد شده مورد استفاده قرار می گیرد بخش های آسیب دیده را می پوشانیم سپس مجددا با استفاده از دستگاه ساب که دارای سمباده نرم تر می باشد سطوح کفپوش چوبی صاف و بدون پستی و بلندی می گردد. در این مرحله از یک لایه لاک یا روغن به عنوان پوشش محافظتی و همچنین افزایش براقیت آن استفاده می نماییم. بعد از انجام این مراحل کفپوش چوبی شما همانند روز اول خود خواهد شد و این را مدیون قابلیت تعمیر و بازسازی چوب باید دانست.

۵.مزیت اصلی پارکت طول عمر بالای آن است

عمر پارکت از 50 تا صد سال می باشد بنابراین کفپوشی می باشد که بسیار مقرون به صرفه برای مصرف کننده می باشد و این بدین معناست که برای سالهای طولانی نیازی به تعویض آن نخواهد بود و در واقع نوعی سرمایه گذاری خواهد بود. پارکت چوبی به عنوان کفپوشی طبیعی دارای طرفداران و علاقه مندان بسیاری می باشد. به منظور افزایش طول عمر پارکت چوبی و حفظ زیبایی و براقیت آن می بایست نکاتی را در خصوص حفظ و نگهداری آن در نظر گرفت. برای تمیز نمودن کفپوش چوبی باید از دستمال یا زمین شور مرطوب استفاده نمود و حتما این نکته را در نظر داشت باشید که دستمال شما خیس نباشد زیرا رطوبت منجر به باد کردن و خراب شدن چوب می گردد. همچنین استفاده از پادری برای جلوگیری از خراشیده شدن و آسیب دیدن سطح کفپوش چوبی بسیار سودمند می باشد. توصیه می شود در مقابل سرویس های بهداشتی و حمام نیز از پادری استفاده شود تا رطوبت حاصل از این بخش ها منجر به آسیب دیدن پارکت چوبی نگردد. تمیز نمودن کفپوش چوبی در مقایسه با دیگر متریال ها بسیار ساده می باشد و تنها با رعایت برخی نکات از کفپوشی بسیار زیبا و جذاب برای سالیان سال بهره مند خواهید شد.

خرید پارکت