s
دکینگ ها در زیر پای شما چگونه اند؟
تعداد بازدید: 882تعداد نظرات: 0
1398/07/06 - 12:47

دکینگ ها در زیر پای شما چگونه اند؟

در ساختمان های مسکونی می توان از دکینگ های چوبی در باغچه ها و گلخانه های سقفی یا تراس و بالکن استفاده نمود برای میزبانی در مهمانی ها گزینه ی بسیار مناسب و بی نظیری می باشد و می توان با اعضای خانواده با آرامش در چنین فضایی استراحت نمود. امروزه با ساخت روف گاردن در بام خانه ها و استفاده از متریال های چوبی نظیر دکینگ و گلدان چوبی برای محوطه سازی می توان محیطی گرم و دلنشین برای ساکنین ساختمان ایجاد نمود.

طی سالیان متمادی، سر خوردن روی کف در محیط بسته و باز حوادث زیادی را به بار آورده که بیشتر آنها درد، ناراحتی و حتی شکستگی استخوان را نیز در پی داشته است زیان مالی و جانی برای جامعه هنگفت است. کف ها باید طوری طراحی و از مصالحی ساخته شوند که درصد صدمات ناشی را به طور کلی از بین ببرند و همه افراد بتواند با اطمینان وارد ساختمان ها و محوطه ها شده و روی کف آن راه بروند.کف تمیز و خشک معمولا باعث سرخوردن نمی شود، اما وقتی برای جایی که احتمال خیس یا آلوده شدن آن وجود دارد، انتخاب مصالح کف نامناسب باعث بروز صدمات به افرادی که بر روی آن قدم بر می دارند می گردد.

دکینگ اشباع

مصالح مورد استفاده در فضا سازی محوطه های باز

در اجرای حیاط و فضای باز مواد و مصالح متفاوتی می توان با توجه به محیط و فضای پیرامون استفاده نمود، چوب یکی از مصالحی است که می توان در اجرای کف از آن استفاده نمود و به افرادی که می خواهند بر روی آن راه بروند این اطمینان را داد که با قدم برداشتن در دکینگ های چوبی به هیچ عنوان سر نمی خورند و این یکی از بهترین مزیت چوب های کف و دکینگ نسبت به دیگر مصالح مصرفی در کف می باشد و آنها را متمایز کرده است. این امر باعث شده تا افرادی که برای ساختمان های خود می خواهند در رابطه با فضا سازی اطلاعات کسب نمایند رو به چوب تغییر جهت دهند.

دکینگ ارگ تجاری تجریش

 

دکینگ بوتیک مال ملل

 

دکینگ تایل

 

دکینگ رویال آدرس
 

از مزیت های نصب دکینگ در ساختمان

سبک بودن آن نسبت به دیگر مصالح است.

نصب دکینگ بسیار آسان و سریع است.

چوب متریالی است که با محیط پیرامون در فضای سبز همخوانی دارد.

داشتن یک فضای کاذب در زیر بعضی از دکینگ های چوبی می تواند مسیر خوبی جهت لوله های تاسیسات باشد.

در صورت آسیب دیدن قابلیت جایگزینی قطعه آسیب دیده با قطعه جدید را دارا می باشد.

با زدن روغن و یا رنگ مخصوص بر روی دکینگ می توانید به آن جلاء ببخشید.

بعضی از کارفرمایان برای ارزان تمام شدن دکینگ از چوبهای ارزان و نرم استفاده می کنند که نهایتا در زمستان با آب و هوای مرطوب و سایه ای لیز می شوند و خطراتی ایجاد می نمایند شایان ذکر است علاوه بر اینکه عمر آنها بسیار کم است رطوبت جذب می کنند و سطح آنها ناهموار می شود و دیگر قابل استفاده نمی باشند و نگهدارنده های شیمیایی هم فقط از رشد جلبک و خزه بر روی آنها جلوگیری می نماید.     

درباره گونه ای از پهن برگان – سن چه می دانید؟

SEN

Acanthopanax ricinifolius

Araliaceae

درخت : منابع محدود تجارتی سن در ژاپن یافت می گردد. در عین حال این درخت در چین و کره نیز می روید. چوب آن به راحتی با زبان گنجشک اشتباه گرفته می شود. سن درخت بزرگی است که تا حدود ۲٥ متر ارتفاع دارد و گرده بینه های مرغوبی با قطر١ متر تولید می کند.

چوب : ترکیب رنگ کمرنگ، تارهای راست و ساختار بخش روزنه ای، آنرا به طورقابل توجهی به زبان گنجشک شبیه می سازد. چوبی تقریبا سفید رنگ است، گاه با ته رنگ خاکستری و اغلب شبیه به زبان گنجشک ژاپنی بوده و نسبتا کند رشد می باشد. بعضی از آنها ٪۲۰ روشن تر از زبان گنجشک اند و در صورتی که برشی خوب و تمیز از مقطع عرضی چوب مطالعه شود، به راحتی تشخیص داده می شوند، زیرا برخلاف زبان گنجشک دارای بافتی به صورت خطوط مواج در مناطق بین حفرات آوندی بزرگ می باشد.

ویژگیهای فنی : سن چوب نرمی دارد که بکارگیری آن  را کمی مشکل می سازد. همکشیدگی آن هنگام خشک شدن قدری بالاست و ایجاد شکافهایی سطحی می کند. سبک تر از زبان گنجشک بوده و به طور محسوسی ضعیفتر و مخصوصا فاقد سختی و مقاومت زبان گنجشک است، به خصوص در صورتی که کند رشد باشد، ترد و شکننده است. چوب آن به راحتی و به خوبی اره میشود و با ماشین کاری به خوبی پرداخت شده و می توان برای تهیه روکش های جذاب و زیبا آنرا تراش بری کرد. سن در هنگام میخ کوبی تمایل زیادی به شکاف برداشتن دارد و همچنین بهتر است در مصارف بیرونی با مواد حفاظتی تیمار شود. چوب سن برای استفاده تقریبا با ثبات است.

کاربردها : سن در ژاپن برای مقاصد مختلفی استفاده می شود مثل صنایع مبلمان، تزئینات سطحی اشیاء چوبی لاک الکل دار، دستگیره، شانه و ... همچنین از آن روکش و تخته چندلایه تهیه می شود که این نوع مصرف بیشتر در خارج از ژاپن دیده می شود.

شما می توانید با مهندسین و کارشناسان فروش شرکت پارس آرای کوهستان که در زمینه فروش، نصب و خدمات پس از فروش انواع چوب های نما و دکینگ فعالیت دارند، با شماره های دفتر مرکزی در ارتباط باشید و اطلاعات خود را نسبت به خرید یک مصالح خوب و پایدار در اجرای دکینگ محیط زندگی خود کامل نمایید.