s
درباره ترمووود بیشتر بدانید؟!
تعداد بازدید: 601تعداد نظرات: 0
1398/05/26 - 12:08

درباره ترمووود بیشتر بدانید؟!

انجمن بین المللی چوب ترمو در سال 2000 تاسیس شد که افزایش دانش مرتبط با فرآوری اصلاح حرارتی چوب و همچنین ارتقا شرایطی که ترموود در آن تولید می شود از مقاصد بسیار ارزشمند این انجمن است. درصد بیشتری از مصرف ترمووود در نمای ساختمان دکینگ فضای باز، دیوارهای داخلی، پنل های سقف و پوشش کف است که در واقع طیف گسترده ای از کاربردها را شامل می شود.

استفاده از چوب در کاربردهای مختلف این امکان را برای آرشیتکت ها، مهندسین، طراحان در حوزه ساختمان فراهم نموده است تا با خلق ایده ها و نوآوری ها تحولی سازنده و پایدار را رقم زنند.

تجاری شدن ترمووود

ترمووود با پیچ های استینلس استیل در کاربردهای مختلف اجرا می گردد. با توجه به گذشت زمان و قرارگیری در معرض نور آفتاب کمی به رنگ طوسی نقره ای در می آید که این تغییر رنگ در تمامی بخش ها به طور یکدست و هماهنگ دیده می شود. امروزه استفاده از چوب ترمو در نمای ساختمان به طور گسترده و وسیعی وجود دارد که زیبایی دلفریبی را به بافت شهری افزوده است. دوام و مقاومت این متریال و همچنین طبیعی بودن آن دارای اهمیت بسیار با ارزشی در زمینه ی محیط زیست خواهد بود.

ترموود نما

تحقیق در خصوص ترمووود  

در مورد استفاده از ترموود در کف باید بگوییم که کاربرد این متریال به عنوان پوشش کف دارای مزایای بسیاری خواهد بود. 12 سال تحقیقات نشان داده است که ترموود برای محیط زندگی، ماده ای بسیار مناسب است چرا که از گرمی مطلوبی برخوردار است و هیچ گونه گاز مضری از خود متساطع نمی کند و در ضمن از زیبایی منحصر به فردی برخوردار است. از دیگر ویژگی های چوب ترمو دوام بالا، استقامت بیولوژیکی و خاصیت عایق پذیری بسیار مطلوب است. ترمووود قابل کاربرد در زمینه های مختلف از قبیل در، پنجره، نما، پوشش کف و همچنین ساخت مبلمان و المان های شهری است. 

از ویژگی های فرآوری اصلاح حرارتی، مستحکم شدن چوب است. با توجه به این امر که چگالی، میزان جرم در حجم معین است بنابراین به هر میزان که عدد جرم بالاتر باشد چگالی آن نیز بالاتر خواهد بود. چوب با کاربرد و حرارت دادن در دمای بسیار بالا رطوبت خود را از دست می دهد بنابراین مولکول های چوب به یکدیگر نزدیک تر و تراکم آن تا حدود مناسبی کاهش می یابد.

چوب ترموود

به هر میزان تراکم چوب کاهش یابد قدرت و استحکام آن نیز افزایش خواهد یافت بنابراین چوب ترمو دارای قدرت و استحکام بسیار بالایی خواهد شد. در خصوص خم پذیری آن باید بگوییم که زمانی که در حرارتی بالاتر از 200 درجه ی سانتی گراد قرار می گیرد به شدت کاهش می یابد بنابراین برای استفاده به عنوان مصالح ساختمانی بسیار مناسب می گردد. بهینه کردن قدرت و استحکام از بزرگترین ویژگی های پروسه ی اصلاح حرارتی است. 

هنگامی که چوب را به عنوان مصالح ساختمانی استفاده می نماییم به یاد داشته باشید که استحکام و احتمال به دو نیم شدن آن موردی بسیار با اهمیت و قابل تامل محسوب می شود. اصلاح حرارتی دوام و استحکام چوب را افزایش می دهد و امکان به دو نیم شدن را کاهش می دهد. در طول حرارت دادن به چوب و تغییراتی که در ساختار چوب ایجاد می شود قدرت نگهداری پیچ و میخ در آن به طور قابل توجهی افزایش می یابد و در برابر دریل شدن و سوراخ شدن وت بسیار بی نظیری را منجر خواهد شد. پارس آرای کوهستان یکی از تامین کننده های پیشرو و نوآور در زمینه ی ترمووود بوده است که با اجرای هزاران پروژه توانسته بی رقیب در این زمنیه باقی بماند.

خرید ترموود