خرید اینترنتی ترموود
تعداد بازدید: 279تعداد نظرات: 0
1398/05/05 - 15:20

خرید اینترنتی ترموود

یکی از مهمترین ویژگی های ترموود مقاوم شدن چوب در مقابل پوسیدگی و قارچ، افزایش استحکام، ایجاد ترک کمتر و تبدیل آن به عایقی مناسب برای کاربرد در صنعت ساختمان است. از دیگر خواص چوب اصلاح شده با حرارت افزایش خواص چوب از قبیل ثبات ابعادی، سختی مکانیکی  و مقاومت بیولوژیکی است با توجه به عدم استفاده از مواد شیمیایی در این فرایند آن را به عنوان  رویکردی که دوستدار محیط زیست است می شناسیم.

چوب اصلاح شده با حرارت با نام ترموود شناخته شده است که جایگزین بسیار ایده آلی برای چوب اشباع است زیرا ضرر و زیانی برای محیط زیست ندارد. فراوری اصلاح حرارتی دارای مزایا و منافع بسیاری است.

ترموود چیست؟

آیا می دانید سوزاندن چوب و در واقع حرارت دادن آن را خشک و شکننده می نماید؟  آیا راه حل آن را می دانید؟ مدت هاست به تکنیکی برای رفع این مشکل دست یافته اند تا از خشکی و شکنندگی آن جلوگیری شود. توانایی ها و قابلیت های چوب ترمو از قبیل مقاومت در مقابل قارچ ها و پوسیدگی، استحکام و عدم استفاده از مواد شیمیایی در طول فرایند خواصی هستند که نظر و توجه سازندگان و آرشیتکت ها را به سوی خود جلب می نماید.

زمان نه چندان طولانی است که از ابداع و چگونگی عملکرد چوب سوخته (حرارت دیده) می گذرد و ثابت شده است ترموود از استحکام و دوام بالایی برخوردار و در مقابل پوسیدگی و حمله ی قارچ ها مقاوم می باشد. شاید شنیده باشید که در گذشته وایکینگ ها از چوب نیمه سوخته برای ساخت ستون ها و اسکله ها استفاده می کردند و قطعا این کار به دلیل دوام بسیار بالا و استحکام بی نظیر آن بوده است.

آیا می دانید فرآوری ترموود یا اصلاح حرارتی در مورد بسیاری از گونه ها امکان پذیر است؟ گونه هایی از قبیل اش، پاین و اسپروس و ... از جمله چوب هایی است که امکان مبدل ساختن آنها به ترمووود به طور گسترده وجود دارد.

کاربرد چوب اصلاح شده با حرارت

اگر برای فضای باز و بیرونی یا به اصطلاح outdoor به دنبال متریالی مناسب هستید که در مقابل باد و باران مقاوم باشد بهترین گزینه ترموود است.   

در کاربردها، شرایط و موقعیت های مختلف امکان استفاده از چوب ترمو برای پنل های به کار رفته در فضای بیرونی، دکینگ های چوبی، حصار، در، پنجره و مبلمان چوبی به طور گسترده ای وجود دارد. رنگ قهوه ای طلایی رنگ، آن را مبدل به متریالی مورد پسند و محبوب برای کاربرد داخلی از قبیل مبلمان چوبی، پارکت چوبی و پنل ساخته است.

در اثر حرارت چوب دچار تغییراتی می گرد که شامل موارد زیر می شود:

  1. چوب تا حرارت 220 درجه سانتی گراد گرما داده می شود به طوری که قبل از رسیدن به مرحله ی سوختن، افزایش دما پایان می یابد.
  2. ساختار شیمیایی چوب با افزایش دما تغییرمی یابد و در نتیجه خواص آن نیز بهبود می یابد. تغییرات خواص چوب منجر به افزایش مقاومت و استحکام چوب و همچنین افزایش خاصیت عایقی چوب می شود.
  3. به واسطه ی حرارت رنگ چوب تغییر می یابد و آن را به رنگ قهوه ای تیره مبدل می سازد.

چوب ترمو یکی از جایگزین هایی برای Cedar و چوب های سخت استوایی است که خبر بسیار خوبی برای دوستداران چوب طبیعی است. ترموود متریال بسیار مناسبی جهت جایگزین شدن چوب های استوایی، Cedar و Larch است. چوب Cedar و چوب های استوایی از مناطق بسیار دور از جمله کانادا تامین می شوند و از جنگل های ناپایدار منشا می گیرند بنابراین قطع این گونه از درختان برای محیط زیست مضر است زیرا چوب های استوایی که هاردوود هستند دارای رشد بسیار کندی هستند بنابراین در صورت قطع، صدها سال به طول می انجامد تا مجددا درختی بالغ گردند.  

ما پیشنهاد می کنیم از خرید چوب و محصولات چوبی به صورت اینترنتی اجتناب شود زیرا برای خرید چوب می بایست از نزدیک نسبت به کیفیت و مرغوبیت آن اطمینان حاصل شود مگر اینکه از اعتبار شرکت مورد نظر اطمینان حاصل نموده اید و یا از مجموعه ای خریداری می نمایید که از قبل یا آشنایی داشته اید و یا مشتری سابق آنها بوده اید.