s
تمیزکردن پارکت چوبی
تعداد بازدید: 1499تعداد نظرات: 0
1398/01/14 - 09:50

تمیزکردن پارکت چوبی

سادگی در تمیز نمودن پارکت چوبی از ویژگی های بی نظیر آن است. امکان ترمیم و بازسازی کفپوش چوبی، این موقعیت را ایجاد می نماید که بتوان از پارکت در سالهای طولانی به صورت بهینه استفاده نمود.

از پرطرفدارترین و محبوب ترین کفپوش ها، پارکت چوبی است که از کنار هم قرار گرفتن قطعات مختلف چوب طبیعی با رگه ها و طرح های متفاوت تشکیل می شود و نکته ی جالب این است که در اندازه و قرار گرفتن قطعات و طرح آنها هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. یکی از با کیفیت ترین متریال های موجود در بازار برای پوشش دادن کف پارکت است. انتخاب کفپوش مناسب می بایست با دلایل و استدلال های محکم انجام پذیرد.

 چگونه پارکت چوبی را تمیز کنیم؟

ظاهر خاص و جذاب این کفپوش با هر سبک زندگی از قبیل کلاسیک یا مدرن همخوانی دارد به طوری که هر سلیقه و ذائقه ای را تامین می نماید. یکی از مزایای منحصر به فرد این گونه از کفپوش امکان چیدمان آن با پترن های مختلف خواهد بود. سادگی در تمیز کردن آن افراد مختلف را متقاعد می کند که یکی از بهترین گزینه ها برای پوشش دادن کف می باشد. برای تمیز نمودن کف چوبی می توانیم از جارو و زمین شوی مرطوب استفاده نماییم. این نکته را در نظر داشته باشیم که دستمالی که برای زدودن خاک و لکه مورد استفاده قرار می گیرد دارای رطوبت کمی باشد که به چوب صدمه وارد ننماید.

برای زدودن خاک می توان از جاروبرقی استفاده نمود. پیشنهاد می شود به طور منظم خاک روی پارکت را تمیز نمود زیرا اگر گرد و غبار بر روی پارکت چوبی باقی بماند با راه رفتن بر روی آن همانند سمباده عمل خواهد نمود و سطح چوب را دچار خراشیدگی می نماید. عمر مفید پارکت چوبی بالغ بر 50 سال خواهد بود و این  دلیل مقرون به صرفه بودن این متریال است زیرا برای سالهای طولانی نیازمند به تعویض آن نخواهد بود. چوب کف را می توان هر زمانی که نیاز است ترمیم نمود که این قابلیتی بسیار منحصر به فرد خواهد بود.

ترمیم پارکت چوبی

برای ترمیم و بازسازی کفپوش چوبی ابتدا می بایست با دستگاه مخصوص ساب زده و یک لایه نازک از چوب برداشته شود سپس با استفاده از روغن یا لاک سطح آن پوشش داده می شود. ترمیم پارکت چوبی به گونه ای انجام می شود که گویا محصولی کاملا نو و جدید به وجود آمده است. این نوع از کفپوش آلرژی زا نیست و برای افرادی که دارای حساسیت هایی به انواع متریال هستند بسیار مناسب است. طبیعی بودن چوب و بر گرفته بودن از طبیعت دارای فواید و خواص بسیار ویژه ای است که یکی از آنها عدم آسیب رساندن به محیط زیست و همچنین بی ضرر بودن برای سلامتی انسان خواهد بود.              

به دلیل عدم حساسیت زایی چوب باید گفت این محصول گزینه ای بسیار مناسب برای افرادی است که دارای حیوانات خانگی هستند.

کفپوش چوبی دارای دو نوع مختلف یک تکه و چند لایه است. شرکت پارس آرای کوهستان ارائه کننده ی پارکت های Engineered و Solid است که اجرا و نصب آن نیز توسط همین مجموعه انجام می گردد. این مجموعه علاوه بر عرضه ی محصولاتی با کیفیت از بهترین برندها، ارائه کننده ی خدمات پس از فروش برای جلب رضایت مشتریان است. خدمات اجرایی و نصب با کیفیتی بی نظیر یکی از ویژگی های منحصر به فرد این مجموعه است که آن را از دیگر رقبا متمایز نموده است چرا که نیمی از کیفیت محصول در اجرا و نصب، خود را نشان خواهد داد.  

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات متنوع این مجموعه می توانید با کارشناسان تماس حاصل فرمایید و همچنین از صفحه اینستاگرام بازدید به عمل آورید. شورووم دائمی این مجموعه در دفتر مرکزی همیشه میزبان مشتریان محترم خواهد بود.