s
ترمووود در کاربردهای مختلف
تعداد بازدید: 586تعداد نظرات: 0
1397/07/14 - 10:30

ترمووود در کاربردهای مختلف

مقاومت در برابر حمله ی حشرات، استقامت، استحکام و دوام بسیار بالا، نفوذ ناپذیری آب به ترمووود، عایق حرارتی بودن، قدرت بالای نگهداری میخ یا پیچ از ویژگی های منحصر به این چوب می باشد.

چرا امروزه ترمووود به این میزان مورد استقبال قرار گرفته است؟ چرا چوب فرآوری شده یکی از مناسب ترین مصالح ساختمانی می باشد؟ برای پاسخ به این پرسش ها باید ابتدا ویژگی ها و مزیت های چوب اصلاح شده با حرارت را بررسی نماییم.

چرا ترمووود انتخاب مناسب؟

یکی از ویژگی های فرآوری اصلاح حرارتی، مستحکم شدن چوب می باشد. همانطور که می دانید چگالی میزان جرم در حجم معین می باشد که هرچه عدد جرم بالاتر باشد چگالی آن بالاتر خواهد بود. با حرارت دادن چوب در دمای بسیار بالا رطوبت خود را از دست می دهد بنابراین مولکول های چوب به یکدیگر نزدیک تر و تراکم آن تا 10 درصد کاهش می یابد.

هر اندازه تراکم چوب کاهش یابد قدرت و استحکام چوب افزایش می یابد بنابراین چوب ترمو دارای قدرت و استحکام بسیار بالایی می باشد. خم پذیری چوب زمانی که در حرارتی بالاتر از 200 درجه ی سانتی گراد قرار می گیرد به شدت کاهش می یابد بنابراین برای استفاده به عنوان مصالح ساختمانی بسیار مناسب می گردد. بهینه کردن قدرت و استحکام از بزرگترین ویژگی های پروسه ی اصلاح حرارتی می باشد.  

زمانی که از چوب به عنوان مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد همیشه استحکام و احتمال به دو نیم شدن آن موردی بسیار چالش برانگیز می باشد. فرآوری اصلاح حرارتی دوام و استحکام چوب را افزایش می دهد و امکان به دو نیم شدن را کاهش می دهد. در طول حرارت دادن به چوب و تغییراتی که در ساختار چوب ایجاد می شود قدرت نگهداری پیچ و میخ در آن به طور قابل توجهی افزایش می یابد و در برابر دریل شدن و سوراخ شدن بازدهی بسیار بی نظیری را منجر خواهد شد.

رطوبت موجود در ترموود به شدت کاهش می یابد که این کاهش به میزان 40 تا 50 درصد خواهد بود و عددی قابل توجه است که می تواند تاثیری شگفت انگیز در خصوصیات و ساختار آن بگذارد. تغییرات شیمیایی که به واسطه حرارت در چوب ایجاد می شود منجر به افزایش استقامت و کاهش میزان تورم و باد کردن آن در مقابل رطوبت خواهد شد. در واقع ترمووود مقاوم در برابر رطوبت خواهد بود و دچار انقباض و بادکردگی نخواهد شد.  

نفوذ آب به ترمووود بسیار پایین می باشد و همین امر باعث می شود که دچار تاب برداشتن نگردد که این خاصیت آن را برای کاربردهای فضای خارجی مناسب نموده است.

آیا چوب عایق حرارتی است؟

پاسخ به این سوال مثبت است. این چوب به شدت در  مقابل حرارت و صدا عایق می باشد و در صورتی که برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار بگیرد در تابستان از ورود گرما و در زمستان از ورود سرما جلوگیری به عمل می آورد. عایق بودن چوب نما منجر به صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد بنابراین به شکل های مختلف کمک به محیط زیست می نماید.   

ترمووود به دلیل قرار گرفتن در معرض حرارت و تغییر ساختاری آن به گونه عمل می نماید که مانند قبل از حرارت، ماده ای خوراکی برای حشرات نخواهد بود و این یکی از ویژگی های متمایز این نوع محصول خواهد بود.

شرکت پارس آرای کوهستان دارای نمایندگی برند ترموری استونی می باشد که یکی از معتبرترین برندهای دنیا در زمینه ی چوب اصلاح شده با حرارت می باشد. برای کسب اطلاعات دقیق و جامع تر می توانید از بخش های مختلف سایت بازدید به عمل آورید. همچنین کارشناسان دپارتمان فروش 7-22631405-021 پاسخگوی مشتریان محترم خواهند بود. نکته ای که جا دارد در این جا به آن اشاره کنیم خدمات ویژه و منحصر به فرد این مجموعه می باشد که آن را از دیگر رقبا متمایز نموده است. خدمات پس از فروش پارس آرای کوهستان همواره پشتیبان و همراه مشتریان بوده است و حامی انتخاب آنها خواهد بود.