s
ترموود نما در تهران
تعداد بازدید: 1248تعداد نظرات: 0
1397/04/23 - 10:02

ترموود نما در تهران

ترموود به دلیل طبیعی بودن به ساختمان زیبایی و اعتبار می بخشد ترموود نما یکی از متریال های محبوب در ساخت ساختمان ها به حساب می آید که در بخش های مختلف ساختمان از جمله نمای ساختمان، کفپوش فضای باز (دکینگ چوبی)، پرگولا و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

پارس آرای کوهستان با برخورداری از سابقه درخشان در حوزه ی محصولات چوبی یکی از معتبرترین تامین کنندگان و مجریان چوب نما، پارکت چوبی، دکینگ و خانه های تمام چوب می باشد که پروژه های جذاب و بزرگ بسیاری را تاکنون در تهران و شهرستان ها اجرا نموده است در این مقاله قصد داریم یکی از هزاران پروژه ی این مجموعه را معرفی نماییم.

ترموود و چوب نما

پروژه ساختمان جاوید که جناب آقای علیرضا آقا بزرگی سازنده ی آن هستند در خیابان قیطریه واقع شده است. با توجه به حجم کار، پروژه در چند فاز جدا از هم نصب و اجرا گردیده است. اجرای نمای ترموود، زیر سقف های نمای شمالی،  فلاور باکس های درب ورودی، روف گاردن و پرگولا از جمله مواردی است که در این پروژه اجرا شده است. با توجه به اینکه شرکت پارس آرای کوهستان یکی از بزرگترین و برترین تامین کننده های چوب های تخصصی صنعت ساختمان می باشد و از نظر تنوع محصول در ایران بی رقیب است همیشه سعی داشته از نظر کیفیت، تنوع محصول، مقاومت و قیمت نظر مشتریان محترم را جلب نماید.

در اجرای نمای چوب و زیر سقف های شمالی از ترموود که یکی از مقاوم ترین مصالح ساختمانی در نمای خارجی است استفاده شده است به همین منظور ابتدا برای اجرای آن جزئیات شاسی کشی فلزی به کارفرما داده شد و پس از تایید و تحویل آن تمام قسمت های نما به وسیله زیرسری های اشباع 37.5*50 محصول کمپانی Dold آلمان تراز و زیر سازی شده اند سپس چوب ترمو پاین به ابعاد 20x115 میلی متر به متراژ حدودا 46 مترمربع به وسیله پیچ های 40 استیل به فواصل هر 50 سانتی متر بر روی زیرسری نصب شده اند.

فلاورباکس با ترموود

اجرای فلاورباکس های درب ورودی ساختمان برای به وجود آوردن حجم مورد نظر از لحاظ ظاهری جزئیات شاسی کشی فلزی همانند نما به کارفرما تحویل داده شد که توسط ترموود انجام شده است. بعد از اجرای شاسی فلزی زیرسری های اشباع به ابعاد 37.5*50 میلی متر در جهت افقی نصب و سپس چوب ترمو پاین  140*20 میلی متر توسط پیچ های 40 استیل نصب گردیده است. تمامی ترموود نما و فلاورباکس های درب ورودی با رنگ Mahagony محصول کمپانی MocoPinus آلمان که در 1 نوبت اجرا شده است پوشیده شده اند. متراژ نصب شده در این قسمت 79.5 متر مربع بوده است.

یکی از فرآورده های چوبی بسیار مناسب از لحاظ قیمت، زیبایی و کیفیت چوب های سونایی محصول کمپانی MocoPinus می باشد که در این پروژه برای زیرسقف های نمای شمالی بسته به نظر سازنده محترم استفاده شده است و جزئیات اجرای شاسی فلزی به کارفرما داده شد و پس از تحویل دقیق شاسی فلزی، با استفاده از زیرسری های spruce به ابعاد 45*27 میلی متر کل کار زیرسری شده و بعد از آن چوب های سونایی 12*96 به وسیله میخ استوپ به شاسی چوبی زیرین متصل گردید. بنا بر طرح کارفرما مبنی بر نزدیک بودن رنگ زیرسقف ها با رنگ نما کل زیرسقف ها به وسیله رنگ Walnut در دو نوبت رنگ آمیزی شد. متراژ چوب نصب شده در این بخش 35.8 متر مربع بوده است. 

ترموود و کفپوش فضای باز

یکی از بخش های مهم اجرا شده در این پروژه اجرای دکینگ بام می باشد که از چوب اشباع محصول کمپانی GK به ابعاد 27/5x144 میلی متر استفاده شده است. با توجه به نظر سازنده مبنی بر به وجود آمدن حداقل 1 پله ما بین دکینگ چوبی و سطح بام جزئیات اجرای شاسی کشی فلزی به وسیله پروفیل به کارفرما داده شده و پس از تایید نهایی با زیر سری های اشباع به ابعاد 63*75 میلی متر که مخصوص اجرای دکینگ کف و قابلیت باربری دارند تراز شده و چوب دکینگ اشباع به وسیله پیچ های اشپکس 60*5.5 در فواصل هر 50 سانتی متر نصب شده اند. رنگ استفاده شده در این پروژه Walnut محصول کمپانی Mocopinus آلمان می باشد که در دو نوبت اجرا شده است متراژ چوب نصب شده در این بخش 66.57 متر مربع است.

تکمیل کننده روف گاردن بام در اکثر ساختمان های مدرن استفاده از پرگولا چوبی می باشد که از چوب ترمو پاین محصول کمپانی ترموری (Thermory) استفاده شده است. جهت اجرای این قسمت با توجه به نظر آرشیتکت مبنی بر استفاده از پایه های فلزی (ستون ها) و تیرهای چوبی جزئیات اجرای چوب ترمو پاین 90*42 میلی متر که در برابر عوامل جوی همچون باران و تابش شدید خورشید مقاومت بالایی دارند به وسیله اتصالات اجرا شده اند. این نکته بسیار حائز اهمیت است که شرکت پارس آرای کوهستان تلاش کرده است در هیچ یک از پرگولاهای اجرا شده برای جلوگیری از آسیب چوب شاسی فلزی را به صورت مستقیم با پیچ به چوب نصب و اجرا ننموده است. پس از طراحی اتصالات مخصوص و رنگ آمیزی الکترواستاتیک تمام اتصالات قبل از نصب چوب ترمو پاین 90*42 به وسیله نبشی های مورد نظر به صورت دوبل از طرفین بر روی شاسی فلزی اجرا شده، نصب شدند. پوشش استفاده شده برای این قسمت از سری رنگ های Walnut بوده که در دو نوبت اجرا شده است. متراژ نصب شده در این قسمت 236 متر طول بوده است.