s
ترموود مناسب برای مناطق زلزله خیز
تعداد بازدید: 614تعداد نظرات: 0
1397/12/25 - 09:26

ترموود مناسب برای مناطق زلزله خیز

وزن سبک و استقامت بالای ترموود، آن را مبدل به متریالی مناسب برای استفاده در نمای ساختمان ها نموده است به طوری که در مناطق زلزله خیز توصیه می شود از این چوب به عنوان پوشش ساختمان استفاده گردد.

هیچ گونه مواد شیمیایی در ساختار ترموود وجود ندارد و عاری از هر گونه مواد شیمیایی است. این نوع چوب فرآوری شده هیچ گونه تهدیدی برای اکوسیستم جنگل ها محسوب نمی شود. قرارگیری  چوب در فرایند ترمووود منجر به افزایش مقاومت در برابر شرایط جوی و همچنین تغییر رنگ بسیار برجسته و موثر و در نهایت امکان استفاده در کاربرد فضای باز خواهد شد. استفاده و کاربرد محافظ پوششی در برابر اشعه ی UV خورشید برای محافظت از رنگ ترموود سلیقه ای است این بدین معناست که می توان بدون استفاده از لایه محافظتی، ترموود را در فضای باز قرار داد که در این صورت به صورت طبیعی رنگ آن به طوسی نقره ای تغییر خواهد یافت. ترموود در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که شامل نما، دکینگ، کفپوش، کاربردهای دکوراتیو و مبلمان فضای باز می شود.

سازه های چوبی دارای چند ویژگی شگرف و بی نظیر هستند که در اینجا به بررسی آنها خواهیم پرداخت. چوب بسیار با استقامت، سبک، قابل انعطاف است و امکان اجرای سریع آن وجود دارد. برخلاف بتن که تولید یک تن از آن یک تن دی اکسید کربن تولید و وارد اتمسفر می نماید، چوب تجدید پذیر است و جدا کننده ی دی اکسید کربن از اتمسفر و جاذب آن است. محققین به طورعلمی ثابت کرده اند که چگونه یک ساختمان هفت طبقه چوبی در مقابل زلزله 7 ریشتری مقاومت می کند. ترمووود به عنوان نما در ساختمان ها به دلیل وزن سبک بسیار مناسب در مناطق زلزله خیز خواهد بود زیرا صدمات و آسیب های ناشی از مصالحی غیر از چوب مانند سنگ بسیار بیشتر است.

ترموود در نما

مقاومت ترموود

ترموود دارای استقامتی بسیار بالا است که می تواند در برابر هر نوع شرایطی از خود مقاومت نشان دهد. مقاومت در برابر پوسیدگی، حمله حشرات و قارچ و پوسیدگی از مهمترین محاسن این چوب است. امروزه به دلایل بسیاری چوب جایگزین دیگر متریال برای پوشش نما شده است. زیبایی چوب طبیعی به عنوان لباس ساختمان ها بسیار خیره کننده و جذابیت و گرمی فوق العاده ای به ساختار شهری می بخشد. ساختار شهری و استفاده از متریال با کیفیت در ساخت و ساز و احیا بناهای فرسوده با متریال مدرن  لوکس از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار می گیرد.

ساختار شهری در واقع شاخص فرهنگ، اصالت و توسعه یافتگی یک جامعه است و یکی از المان های بسیار با اهمیت بافت و زیبایی بافت شهری نمای ساختمان ها است. ترموود به دلیل استقامت و قابلیت ترمیم پذیری گزینه ی بسیار مناسب برای نمای ساختمان است زیرا در طول سالهای طولای دچار آسیب و تخریب نخواهد شد و اگر هم در موارد خاص دچار آسیب شود امکان ترمیم بازسازی و ترمیم آن وجود خواهد داشت. یکی از موارد بسیار با اهمیت که می توان در مورد چوب نما عنوان نمود امکان استفاده از پوشش رنگ یا روغن به منظور احیا آن است که در صورت انجام این کار گویا نمایی کاملا جدید و نو برای پوشش ساختمان استفاده شده است. رنگ چوب و انطباق پذیری آن با هر متریال منجر شده است که آرشیتکت ها و سازندگان از چوب در ساخت و ساز و دکوراسیون و طراحی داخلی به طور وسیع و گسترده ای استفاده نمایند.  

پارس آرای کوهستان نماینده رسمی کمپانی ترموری Thermory در ایران است که یکی از بهترین برندهای معتبر چوب ترمو در جهان است. برخورداری از انواع گونه های چوب با طرح ها و رنگ های مختلف برای کاربرد در موقعیت های مختلف از ویژگی های منحصر به فرد این مجموعه است. برای کسب اطلاعات جامع تر با کارشناسان فروش در دفتر مرکزی این مجموعه تماس حاصل فرمایید و یا از شورووم واقع در دفتر بازدید به عمل آورید و با دنیای چوب ترموود پارس آرای کوهستان آشنا شوید.

خرید چوب ترموود