s
تراس خود را با دکینگ چوبی و آلاچیق چوبی کامل کنید
تعداد بازدید: 244تعداد نظرات: 0
1398/12/17 - 11:03

تراس خود را با دکینگ چوبی و آلاچیق چوبی کامل کنید

پشت بام مزین به تایل و الوارهای چوبی و ایجاد فضای سبز در آن بهترین محل برای دیدن مناظر و بهتر از همه تنهایی و انزوا است. از وزن کف پوش‌های چوبی در پشت بام هراس نداشته باشید زیرا کل وزن به ستون‌های ساختمان به نسبت تقسیم می‌شوند .

 

دید بیننده پس از دیدار از باغ یا یک فضای سبز لطیف و ظریف است زیرا کل مشاهدات، از بافتی نرم و ظریف حکایت دارد، از طرفی ساختمان باغ و کل لوازم منزل اگرچه همه آن‌ها بافتی سخت ندارند اما نسبت به گل و گیاه سخت به حساب می‌آیند انتقال از بافت نرم به سخت یعنی از محیط باغ با بافتی نرم به ساختمان با بافتی سخت باید به تدریج انجام گیرد ، باغچه برجسته گل کاری روی پله و یا نصب تایل و دکینگ چوبی در کف تراس که بین ساختمان و باغ قرار می‌گیرد انتقال تدریجی بافت‌ها را حل می‌کنند .

 شرکت پارس آرای کوهستان | بهترین مرجع خرید و فروش چوب ترموود | چوب ترموود

تایل و دکینگ چوبی با باغ کاملاً آشنا است و هم‌خوان، به همین علت توصیه می‌گردد که محل نشستن چه در کف باغ و چه بالاتر از سطح آن ( تراس ) اگر بافت چوبی داشته باشد بهتر است. اگر باغ دارای شیب و تراس تایل و دکینگ پوش مشرف بر کل باغ باشد از روزنه‌ای می‌توان کل باغ را زیر نظر داشت در چنین باغ‌هایی نهایت استفاده از شیب که بهترین موقعیت به باغ ارزانی داشته را باید بعمل آورد و اولین قدم تراز کردن محوطه ای هرچند کم سطح در جلوی ساختمان است اگر چنین امکانی ندارید به علت سبک وزن بودن الوارهای چوبی بهترین محل برای فرش کردن پشت بام است که علاوه بر زیبایی و ایجاد یک بافت چوبی، با الوار های چوبی می‌توان هر طرحی و به هر وسعتی و تنوع اجراء نمود و سقف را در برابر عوامل نامساعد مقاوم تر می‌کند و پوششی برای آن به حساب می آید.

شرکت پارس آرای کوهستان | بهترین مرجع خرید و فروش چوب ترموود | چوب ترمووود

پشت بام مزین به تایل و الوارهای چوبی و ایجاد فضای سبز در آن بهترین محل برای دیدن مناظر و بهتر از همه تنهایی و انزوا است. از وزن کف پوش‌های چوبی در پشت بام هراس نداشته باشید زیرا کل وزن به ستون‌های ساختمان به نسبت تقسیم می‌شوند .ساختن یک آلاچیق چوبی بر روی الوار و تایل های چوبی و کاشت گیاهان بالا رونده و هدایت آن‌ها به بالای آلاچیق علاوه بر خنک ساختن محیط حالت ایوان یا بالکن مانند به کف‌پوش‌های چوبی می‌دهد و مشاهده غیر قابل توصیف کل باغ از بالا از محل بالکن صورت می‌گیرد . کلیه تایل ها و الوارهای چوبی باید با مواد شیمیایی نگهدارنده که در رنگ‌های مختلف عرضه میگردند آغشته نمود .

شرکت پارس آرای کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش چوب ترموود | چوب ترمووود

معرفی گونه ای دیگر از پهن برگان تجاری به نام کوردیا :

CORDIA

Cordia spp.

Boraginaceae

درخت : گونه های کوردیا در بسیاری از کشورهای گرمسیری یافت می شوند ولی الوار تجاری عمدتاً از آفریقای غربی و به نام کوردیای آفریقایی یا از اومو و از آمریکای جنوبی به خصوص برزیل با نام فرایو و لورو به دست می آید . درختان اغلب اندازه متوسطی دارند . ارتفاع آنها به m 8 می رسد.

چوب : انواع مختلفی از کوردیا وجود دارد. چوب آن‌ها سخت و سنگین بوده و به رنگ قهوه ای تیره می باشد ولی نوع مورد توجه آن در تجارت عمدتاً به رنگ قهوه ای متوسط و سبک وزن یا کم و بیش سنگین است. فرایو و لورو از نظر ظاهر به ساج شباهت دارند ولی کوردیا سبک ترند . کوردیای آفریقای غربی از نظر رنگ بین قهوه ای مایل به زرد کم رنگ تا شکلاتی گاه با ته رنگ صورتی متغیر است. درشت بافت و معمولاً سبک وزن است .

شرکت پارس آرای کوهستان پ معتبرترین مرجع خرید و فروش چوب ترموود | ترمووود

ویژگی‌های فنی : چوب‌های گوناگون کوردیا به راحتی خشک می‌شوند و به محض خشک شدن به با ثبات بودن در استفاده معروفند. کوردیای آفریقایی استحکام چندانی ندارد ولی چوب‌های آمریکایی سنگین تر و فقط ضعیف‌تر از ساج هستند. همگی به راحتی اره شده، به خوبی پرداخت می‌گردند، به آسانی میخ می‌خورند و اتصالات را به خوبی نگه می‌دارند. اگرچه به طور کلی کوردیا چوب بادوامی است ولی این چوب کم رنگ و سبک وزن را نباید در معرض شرایط مناسب برای پوسیدگی، بدون تیمار رها کرد .

 کاربردها : کوردیاها چوب های جذابی اند. در نواحی گرمسیر آمریکا برای انواع مختلف تزئینات ، نجاری و اهداف ساختمانی به کار می روند . مقادیر کم آن از آمریکای جنوبی با کشتی حمل می شود . در صنایع مبلمان ، هم به عنوان روکش و هم به عنوان چوب ماسیو استفاده می شود . کوردیای آفریقایی برای پوششهای محافظ بیرونی و برای کلاف درهای ساده پرسی استفاده می شود .

شرکت پارس آرای کوهستان  فعالیت خود را ، از سال 1363 تا کنون در زمینه واردات ، فروش و اجرای انواع پارکت ، نما و سازه های تمام چوب درکشورمان آغاز نموده و هر ساله با حضور در نمایشگاه های مختلف داخلی نشان داده که رقیب سرسختی برای شرکت های مشابه به شمار می رود. کارشناسان و مهندسین پارس آرای کوهستان با شماره 71162-021 می توانند شما را در زمینه محصولات خود یاری نمایند .

 شرکت پارس آرای کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش چوب ترموود | چوب ترمووود