s
با چوب ترموود زیبایی نمای خانه خود را تضمین کنید!
تعداد بازدید: 506تعداد نظرات: 0
1398/08/04 - 15:42

با چوب ترموود زیبایی نمای خانه خود را تضمین کنید!

امروزه برای ایجاد یک نمای زیبا و رعایت منظر شهری استفاده از چوب بسیار رایج گشته است. در نمای ساختمان ها علاوه بر زیبایی به دلیل داشتن مقاومت و استحکام بالا از ترموود استفاده می شود. هیچ مکانی را نمی توان یافت که در آن از لوازم چوبی استفاده نشده باشد و اجرای کمتر ساختمانی بدون حضور چوب یا فرآوردهای چوبی نظیر ترموود یا چوب های فرآوری شده امکان پذیر است. از دیر باز تزئینات داخلی و دکوراسیون چوبی جای خود را در اماکن مسکونی، اداری و حتی تجاری باز نموده اند .

شاید یکی از مهمترین تزئینات داخلی یک ساختمان، نمای چوبی، کف، سقف و پوشش دیوارهای آن باشد. به غیر از ترموود و چوب می توان از سایر مصالح موجود در بازار نیز برای ساخت و نصب تزئینات داخلی ساختمان نظیر کف ، سقف و دیوار ها استفاده نمود ولی استفاده از پارکت های تمام چوب و ترموود در اجرای ساختمانتان علاوه بر ایجاد محیطی زیبا و گرم در تبادلات گرمایی و سرمایی و رطوبتی خانه به دلایل فیزیکی و مکانیکی نیز تاثیر بهینه ای دارد.

خرید ترموود

سقف های زیبا با استفاده از ترموود

در ساختمان های بنا شده با مصالح متداول شامل تیرآهن و آجر، بتن و آجر و یا سیستم های صنعتی سازی ساختمان نظیر خانه های پیش ساخته با مصالح سبک و با مصالح چوب و صفحات چوبی، سقف، از اجزای مهم ساختمان محسوب شده و در تزئینات داخلی ساختمان مورد توجه قرار می گیرد. علاوه بر تزئینات داخلی ساختمان می توان به نما و زیبایی بیرونی ساختمان نیز با ترموود افزود. استفاده از چوب در سقف به روش های مختلف صورت می پذیرد. گاهی اوقات زیر سازی سقف در یک خانه تمام چوبی مدنظر است که با توجه به آناتومی خانه های چوبی، تیرهای عمودی سقف به عنوان سازه اولیه در زیر سازی مطرح می گردند. سپس با استفاده از چوب و یا مواد مصنوعی حاصل از چوب پوشانده می شوند. می توان زیر سقف را لمبه کوبی کرد، لمبه نوعی چوب است از تخته های چوبی تسطیح شده و ابزار خورده که عمدتا با اتصال قلیف سرتاسری سر خود و کنشکاف سرتاسری از پهلو به یکدیگر متصل می گردند. سطح روی لمبه های نصب شده  به وسیله مواد پوششی و رنگی، عایق و تزئین می شوند.

خرید و فروش ترموود

درباره گونه ای از پهن برگان به نام آنینگریا چه می دانید؟

ANINGERIA

.Aningeria spp

Sapotaceae

درخت : آنینگریا از سالهای آخر دهه 1960 مورد استفاده قرار گرفت. این درخت آفریقایی ابتدا به اشتباه به عنوان گردوی تانزانیایی معروف شده بود، در صورتی که این درخت نه گردو بود و نه از تانزانیا به دست می آمد (اگرچه در آنجا هم می روید ). منابع تجارتی این درخت بیشتر در ساحل عاج یافت شده و در آن جا با عنوان آنگره شناخته می شود.

چوب : آنینگریا چوب روشن و بوری است با ته رنگ خفیف صورتی و وزنی معادل ماهاگونی آفریقایی دارد. چوب آن قدری ساده و با جلای طبیعی است ، براق بوده و بافت ریز و یکنواختی دارد . همیشه راست تار است ولی گاه به طور اتفاقی ، تارهای مواج نقش خالدار به آن می دهند.

ویژگیهای فنی : اگرچه آنینگریا حاوی ترکیبات سیلیسی کمی است ولی این مقدار برای سایش ابزار برش کافی می باشد . نکته دیگر آن که چوب این درخت تا زمانی که به صورت تولیدات اره شده در دسترس بود چندان مورد توجه قرار نمی گرفت تا اینکه تقاضاها برای روکش های ساده و ریز بافت افزایش یافت. از آن پس قابلیتهای خوب تراش بری آن را دریافتند که امکان تهیه روکشهایی با ضخامت mm 6/0 یکی از آنهاست و بدون مشکلی می توان با آن کار کرد.

کاربردها : آنینگریا تقریبا همیشه به صورت روکش دیده می شود و به دلیل ساده بودن، ظاهر جذابی دارد . بهرحال بافت ریز و یکنواخت آن زمینه مناسبی را برای منقوش کردن آن به طرحهایی فراهم آورده که ظاهر آنرا زینتی کرده و آن را بیشتر به چوب های گرانقیمت شبیه می سازد و با توجه به آنکه الیاف حقیقی چوب در آن نمایان است برای این منظور برتر از روکشهای کاغذی می باشد. به عنوان روکش منقوش در مبلمان سازی و تزئین سطوح پانلها کاربرد دارد و ممکن است به خاطر رنگ طبیعی اش نیز برای مصارفی از این دست متداول گردد.

شرکت پارس آرای کوهستان فعالیت خود را در زمینه واردات، فروش و نصب و خدمات پس از فروش انواع مختلف چوبهای ساختمان از قبیل ترموود،  پارکت های تمام چوب و انواع مختلف الوارها به طور مستمر و به عنوان تخصصی ترین شرکت انجام می دهد. هدف ما در گروه پارس آرای کوهستان این است که همیشه و در همه حال در اجرا و کار خود بهترین باشیم تا بتوانیم رضایتمندی مشتریانمان را کسب نمایم و همین امر باعث پیشرفت فعالیت روز افزون ما در زمینه فروش انواع چوبهای ترموود و پارکت های تمام چوب گشته است و ما را چه از لحاظ فروش، نصب و خدمات از دیگرگروه ها متمایز و سر افراز ساخته است.

 

شرکت پارس آرای کوهستان با برخورداری از سالها تجربه در تامین و اجرای پارکت چوبی و چوب های طبیعی صنعت ساختمان دارای رزومه درخشانی از بزرگترین پروژه های اجرا شده در ایران می باشد. عرضه محصول با کیفیت در کنار طراحی و اجرای تخصصی توسط مهندسین و تکنسین های توانمند از آیتم های کلید ی موفقیت این مجموعه در عرصه چوب های طبیعی می باشد. برای کسب اطلاعات جامع و کامل تر می توانید از همایش ها، سمینارها، سمپوزیوم و نمایشگاه های برگزار شده توسط این شرکت بازدید به عمل آورید و یا با کارشناسان فروش (71162-021) تماس حاصل نمایید همچنین با عضویت در صفحات اینستاگرام (https://www.instagram.com/parsaraykoohestan/) و کانال تلگرام (https://t.me/parsaraykoohestan) این مجموعه می توانید با محصولات، پروژه ها، عملکرد و دنیای جذاب چوب پارس آرای کوهستان آشنا شوید.

ترموود