s
اولین پروژه اجرایی آکویا در ایران
تعداد بازدید: 1495تعداد نظرات: 0
1395/12/05 - 10:20

اولین پروژه اجرایی آکویا در ایران

شرکت Accsys Group تولید کننده چوب Accoya با نمایندگی رسمی شرکت پارس آرای کوهستان به ایران وارد شد.

 چوب آکویا با دوام کلاس یک اروپا و طبقه بندی شده با عنوان پایدارترین چوب در جهان، در طیف وسیعی از نظر ابعاد قابل عرضه بوده و مناسب برای کاربردهای متنوع در صنعت و ساختمان از پوشش روی کف و نما تا سازه های تمام چوب، مبلمان شهری، درب و پنجره و ... می باشد .

پیشینه و تکنولوژی فرآوری آکویا

فرآوری چوب سوزنی برگ آکویا مبنی بر تکنولوژی استیله کردن است . این فرآیند توسط دانشمندان در سراسر جهان برای بیش از 75 سال مورد بررسی قرار گرفته و تایید شده می باشد . این روش ارتقا کیفیت چوب که باعث افزایش کارایی و مقاومت عالی چوب در دراز مدت می شود به عنوان استاندارد طلایی در میان روش های معمول فرآوری محسوب می شود .

خواص فیزیکی هر عنصر با ساختار شیمیایی آن تعیین می گردد. چوب شامل مقدار فراوانی از گروه های شیمیایی به نام هیدروکسیل آزاد به عنوانOH  می باشد . گروه های هیدروکسیل آزاد براساس شرایط جوی که چوب در معرض آن قرار می گیرد، آب را جذب و دفع می نماید که موجب تورم و جمع شدن چوب می گردد.

همچنین این اعتقاد وجود دارد که هیدروکسیل های آزاد که از دلایل اصلی هضم چوب بوده موجب پوسیدگی و تلاشی چوب می گردد . فرآیند استیله کردن موثرانه هیدروکسیل های آزاد چوب را تبدیل به Acetyl groups می نماید . این فرآیند در واکنش چوب با استیک انیدرید که از استیک اسید (شناخته شده به عنوان سرکه در حالت رقیق) به دست می آید حاصل می گردد.

هنگامی که هیدروکسیل های آزاد به Acetyl groups تبدیل می شوند توانایی چوب برای جذب آب بسیار تقلیل می یابد و باعث ثبات ابعادی چوب شده و دیگر به آسانی قابل هضم به وسیله آنزیم ها نبوده پس دچار پوسیدگی و تلاشی در طول زمان نخواهد شد .

شما می توانید در این فیلم اولین پروژه ای که توسط شرکت پارس آرای کوهستان با استفاده از محصولات آکویا اجرا شده را ملاحظه بفرمایید و به قابلیت ها و کیفیت بی نظیر محصولات این برند پی ببرید در آینده می توانید برای پروژه ها و ایده هایی که در ذهن دارید از این محصول خاص بهره ببرید.

چنانچه مایلید تا هرگونه اطلاعات دیگری را در رابطه با کیفیت و ساختار چوب آکویا بدانید، یا اینکه مایل به دریافت نمونه و کاتالوگ هستید، لطفا با ما از طریق تلفن 22631874-021 یا ایمیلInfo@parsaray.com در ارتباط باشید.