s
اولین سمپوزیوم معماری پویا
تعداد بازدید: 4010تعداد نظرات: 0
1396/04/22 - 09:29

اولین سمپوزیوم معماری پویا

اولین سمپوزیوم معماری در هتل المپیک با حضور برجسته ترین آرشیکت ها، مهندسین و تامین کنندگان برگزار شد.

در تاریخ 12 و 13 تیرماه سال 1396 همایشی باشکوهی در مجموعه ی هتل المپیک تهران در قالب اولین سمپوزیوم معماری پویا برگزار گردید که در این همایش حضور معماران و آرشیتکت های برجسته ایرانی و خارجی از جذابیت فوق العاده ای برخوردار بود و برای نخستین بار گردهمایی پررنگ نخبگان این رشته در کنار هم بسیار به چشم می آمد .

در راستای برگزاری همایش، شرکت های متخصص و تولید کننده در زمینه صنعت ساختمان محصولات و دستاوردهای خود را ارائه نموده و با آخرین فناوری و تکنولوژی روز دنیا در زمینه کاری خود در نمایشگاه حضور یافتند. شرکت پارس آرای کوهستان با معرفی یکی از محصولات برجسته خود با نام آکویا که نماینده انحصاری آن در ایران است در این نمایشگاه شرکت نمود. به دلیل متفاوت بودن و طول عمر بسیار بالای این محصول، همچنین دوام و ماندگاری در مقابل آب و رطوبت شدید و استفاده آن در پروژه های معروف دنیا، پارس آرای کوهستان را بر این داشت که به معرفی این محصول در کشور اقدام نماید و از آن جایی که برگزاری این همایش در برگیرنده کلیه نخبگان و متخصصین صنعت معماری ایران بود این فرصت را مقتنم دانست تا با ارائه تک محصول آکویا در نمایشگاه به صورت تمام و کمال به معرفی آن بپردازد، خوشبختانه نوآوری این محصول مورد توجه و استقبال بی نظیر بازدیدکنندگان، مهندسین و آرشیتکت های محترم قرار گرفت. آقایان مهندس نیما کیوانی و مهندس سعیدی در غرفه پارس آرای کوهستان حضور داشتند و البته یکی از بازدید کنندگان ویژه ی این همایش و نمایشگاه نیز آقای مهندس فرزاد دلیری بودند که ایشان هم از غرفه پارس آرای کوهستان بازدید نمودند.

امید است با استقبال کم نظیری که از این سمپوزیوم به وجود آمد در آینده ای نه چندان دور شاهد چنین رویکردی باشکوه و قدرتمندانه تر از سوی برگزار کنندگان سمپوزیوم معماری پویا باشیم چرا که این همایش ها در توسعه و پیشرفت این صنعت پربازده و کارآفرین تاثیری شگرف می آفریند .

نقطه ی عطف این همایش سخنرانی دکتر آرمین محسن دانشگر یکی از اساتید برجسته ی دانشگاه فنی وین بود  که توجه مدعوین را به معماری روز دنیا و فناوری این صنعت جلب نمود.

با توجه به ضرورت آشنایی فنی و ساختار چوب آکویا توجه شما را به مطالب ذیل در همین زمینه جلب می نماییم :

چوب ACCOYA با دوام و ماندگاری کلاس A ، به عـنوان پایدارترین چوب در جهان، در طیف وسیعی از نظر ابـعاد قابل عرضــه بوده و مناسب بـرای کاربردهای متنوع در صنعت ســـاختمان است که شامل پوشش کف، نما، خانه های تمام چوب، مبلمان شهری، درب و پنجره و... می باشد. آکویا از چوب دارای مجوز FSC از جنگل های قـانونی، تحت کنترل و پایدار تهیه می شـود و در کارخــانه به یکی از پــیشرفته ترین محصولات اصلاح شده چوبی در بازار امروز تبدیل شده است. فرآوری چوب سوزنی برگ  Radiata pine  بر مبنای تکنولوژیAcetylation  است که چوب حاصل از این فرآیند آکـــویا می باشد. این فرآیند توســـط دانـشمندان در ســراسر جهان برای بیش از 75 سال مورد بررســی قرار گرفته است و مورد تایید می باشد. با اســتفاده از این روش خواص چـــوب بهبود می یابــد کـه موجب افزایش کارایی و مــقاومت بهینه ی آن در طولانی مدت می شود و به عنوان فرآیندی منحصـر به فرد در مــیان روش هـــای معـــمول فرآوری چوب محسوب می شود.

امروزه مهندسین و آرشیتکت های فراوانی برای تنوع بخشیدن به نمای ساختمان و سازه های خود از این محصول استفاده می نمایند، از ویژگی های بارز این محصول دوام و مقاومت بسیار بالای آن در مقابل رطوبت و آب است همین امر موجب گردید تا متخصصین در ساخت پروژه ای از قبیل Stavanger Boardwalk  که بزرگترین پل پیاده رو و دوچرخه سواری در کشور نروژ است این محصول را برگزینند.