s
از چوب تا پارکت چوبی
تعداد بازدید: 750تعداد نظرات: 0
1397/12/29 - 10:04

از چوب تا پارکت چوبی

پارس آرای کوهستان نماینده ی رسمی و انحصاری پارکت بوئن در ایران است. در این مقاله تاریخچه ی تاسیس و زمان شروع به فعالیت و همچنین تاکید این شرکت بر منابع طبیعی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

آگاهی، دانش و تجربه المان هایی اساسی و اصلی در تولید پارکت بوئن است و با عادات و نحوه ی زندگی روزمره ی افراد تطابقی کامل و جامع دارد. با نگاهی به تاریخچه فعالیت این کمپانی اعتماد مشتریان محترم نسبت به پارکت بوئن جلب خواهد شد. در اوایل سال 1641، در جنوب نروژ دو کارگاه چوب بری در حال فعالیت بود. بالغ بر350 سال افراد بسیار زیادی در بوئن با الوارهای چوبی کار کردند و کیفیت در کنار کار سخت همچنان تا سالها ی بعد حفظ گردید.

از کارگاه تا کارخانه پارکت

بیش از یک قرن است که بوئن پیشرفت بسیار زیادی نموده است به طوری که توانسته است با راهکارهایی بسیار مناسب، محصولاتی بی نظیر تولید نماید. اصل بسیار مهم و با ارزشی که همواره بوئن در سر لوحه ی کار و فعالیت خود نموده است "احترام به منابع طبیعی" بوده است. مواد اولیه کمپانی بوئن برای پارکت که همان چوب طبیعی است مهمترین و کلیدی ترین فاکتور برای بقا و پیشرفت می باشد. در طول دهه ی 1970 بوئن صادرات محصولات خود را آغاز نمود و کارخانه Höhns KG GmbH را در آلمان تاسیس نمود. مالک کمپانی بوئن در سال 1976 مدیریت این مجموعه را بر عهده گرفت.

پارکت چوبی

بوئن و Höhns KG GmbH با همکاری یکدیگر شرکتی را تاسیس نمودند و یکی از بزرگترین و مدرن ترین خط تولیدهای پارکت چندلایه را در اروپا راه اندازی نمودند. یکی دیگر از دلایل با اهمیت شکوفایی این برند در سرتاسر دنیا موقعیت مکانی و جغرافیایی این محصول بوده است که از لحاظ لجستیک صادرات پارکت بوئن به سایر نقاط به سادگی انجام می گرفت. بوئن در هلند در سال 1967 در هلند معرفی گردید و در آلمان و نروژ نقش بسیار موثری در رشد و توسعه این مجموعه ایفا نمود. اوایل سال دهه 1980 پارکت بوئن در ایالت متحده امریکا معرفی گردید.   

 پارکت چندلایه

پارکت ها به دو دسته ی اصلی تقسیم می شوند که شامل پارکت چند لایه و پارکت یک تک یا solid  می شود. پارکت چند لایه ازچند لایه چوب درختان سوزنی برگ و در نهایت لایه آخر از چوب هاردوود ساخته می شود. این نوع از کفپوش به دلیل قرار گرفن چند لایه چوب بر روی هم و با اعمال فشار چسبانده می شوند که دارای استحکام ویژه ای خواهد بود و امکان کاربرد آن در مکان های مختلف از قبیل خانه های مسکونی، اداری و تجاری وجود خواهد داشت.

پارکت، پارکت چوبی

پارس آرای کوهستان نماینده ی رسمی و انحصاری پارکت بوئن در ایران است که خدمات پس از فروش موفق و منسب از نقاط قوت آن است. بازسازی پارکت در این مجموعه توسط کارشناسان و تکنسین های کار آزموده انجام می شود. مجموعه پارس آرای کوهستان تامین کننده ی برتر چوب های تخصصی صنعت ساختمان با بهره گیری از مهندسین و کارشناسان مجرب در زمینه ی اجرا نیز از پرچم داران در این بخش است.

از موارد با اهمیت نظافت پارکت است که این کار باید به طور اصولی انجام پذیرد زیرا اگر بدون آگاهی انجام گردد منجر به آسیب دیدن پارکت خواهد شد. به منظور تمیز نمودن کفپوش می توان از یک زمین شور مرطوب استفاده نمود تنها این نکته را درنظر داشته باشید که آب مورد استفاده به میزان کمی استفاده شود زیرا اگر زمین شور خیس باشد به چوب آسیب وارد خواهد آمد. پیشنهاد می کنیم برای برخورداری از پارکتی براق به طور منظم سطح آن را تمیز نمایید زیرا در صورت باقی ماندن گرد و غبار به مدت طولانی، با رفتن بر روی آن امکان ساییده شدن و از بین رفتن براقیت آن خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات و همچنین خدمات پس از فروش با کارشناسان فروش مجموعه 7-22631405-021 تماس حاصل فرمایید.

خرید پارکت