s
از ترموود چه می دانید؟
تعداد بازدید: 574تعداد نظرات: 0
1397/09/03 - 14:31

از ترموود چه می دانید؟

مقاومت خمشی چوب و ترموود دارای ابعاد مختلفی می باشد. پارس آرای کوهستان ارائه کننده انواع چوب های تخصصی صنعت ساختمان با سابقه طولانی ارائه کننده چوب های متنوع و متعدد با کاربری های مختلف می باشد. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات هر چه بیشتر در رابطه با ترموود این مطلب را مطالعه نمایید.

ترموود با استفاه از حرارت دادن چوب در معرض دمای بسیار بالا به وجود می آید بنابراین چوب تمامی خواص خود را حفظ می کند و تنها برخی از خواص آن بهبود می یابد. در این مقاله قصد داریم در خصوص مقاومت خمشی چوب مواردی را مورد بررسی قرار دهیم. اگر بخواهیم مقاومت خمشی چوب را تعریف نماییم این گونه می توانیم بگوییم که توانایی تحمل یک تیر چوبی یا یک قید چوبی مقاومت خمشی نامیده می شود. اگر یک تکه چوب به صورت قید بین دو قطعه چوب قرار بگیرد و یا اگر بر یک تیر چوبی که در سقف یک ساختمان به کار رفته است بار یا نیرویی وارد شود احتمال تغییر شکل وجود دارد بنابراین اگر در مقابل این تغییر شکل و خمش از خود مقاومت نشان دهد به آن مقاومت خمشی و نیرویی که وارد می شود نیروی خمشی نامیده می شود.

ترموود و مقاومت خمشی

در خصوص مقامت خمشی باید بگوییم یکی از خواص بنیادی در استفاده از چوب در کاربردهای مختلف از قبیل ساختمان سازی، معدن کاری و همچنین سازه های چوبی می باشد. همانطور که در شکل زیر مشاهده می نمایید اگر یک ترموود و یا هر چوب دیگری به صورت قید قرار گرفته باشند یعنی یک چوب در وسط دو چوب دیگر مانند چوب صندلی باشد دو نیرو به آن وارد می شود. نیمه بالایی چوب تحت نیروی فشاری و نیرو پایینی تحت نیروی کششی قرار خواهد گرفت بنابراین دو نیروی فشاری و کششی بر روی چوب وارد خواهد شد. حداکثر نیروی فشاری بر روی سطح بالایی چوب و حداکثر نیروی کششی در بخش پایین چوب وارد خواهد شد و در قسمت  وسط هیچ گونه نیرویی وارد نخواهد شد بنابراین به این خط که هیچ نیرویی به آن وارد نیست محور خنثی نامیده می شود.

ترموود، خرید چوب ترموود

با توجه به این که هیچ گونه نیرویی بر روی این خط وجود ندارد بنابراین دچار تغییر طولی و خمشی نخواهد شد. به دلیل ایجاد نیرو سطح بالایی چوب (ترموود) فشرده می شود و سطح پایینی آن کشیده می شود و در نتیجه طول آن زیاد می شود بنابراین این دو نیرو منجر به خمش چوب می گردد. مقدار خمش چوب همواره در وسط چوب به سمت بخش پایین بیشترین و حداکثر خمش را به وجود می آورد. اگر بخواهیم عوامل تاثیر گذار بر میزان خمش چوب (یا ترموود) را مورد بررسی قرار دهیم باید به موارد زیر اشاره نماییم:

  1. محل و یا مکانی که نیرو به آن اعمال می گردد. هر اندازه که مقدار نیروی بیشتری وارد شود میزان خمش بیشتر خواهد شد و هر چه نیروی وارد شده در بخش میانی بیشتر باشد مقدار خمش بیشتر خواهد شد.
  2. از دیگر عوامل بسیار تاثیر گذار در میزان خمش، فاصله ی بین دو تکیه گاه می باشد و همچنین اندازه ی سطح مقطع آن می باشد.
  3. هر اندازه میزان الاستیسیته چوب بیشتر باشد مقدار خمش آن کمتر خواهد بود.

چوب ترموود، خرید ترموود

با توجه به مطالب ذکر شده در بالا در مورد تحمل نیروی چوب باید بگوییم چوب ترمو به دلیل از دست دادن رطوبت، دوام آن به طور چشمگیری افزایش می یابد این رو استفاده از آن در نمای ساختمان به شدت پیشنهاد می شود. ناگفته نماند به دلیل از دست دادن رطوبت به میزان بسیار بالا شکنندگی آن افزایش می یابد و تحمل نیروی وزن در آن کاهش می یابد. شرکت پارس آرای کوهستان نماینده ی رسمی ترموری (Thermory) در ایران می باشد که ترموود از محصولات تخصصی این مجموعه می باشد.

ترموود پارس آرای کوهستان

شرکت پارس آرای کوهستان به عنوان نمایندگی برند ترموری استونی، تامین کننده ی ترموود نامی آشنا در صنعت ساخت و ساز می باشد. مجموعه ی پارس آرای کوهستان با فعالیتی بیش از یک دهه در زمینه ی چوب های تخصی همواره پرچم دار این صنعت بوده است. نام شناخته شده و خدمات ارائه شده توسط این مجموعه آن را از دیگر رقبا متمایز نموده است. برای اطلاع از دنیای ترموود با بخش فروش این مجموعه 7-22631405-021 تماس حاصل فرمایید و یا می توانید برای دیدن پروژه های متعدد از وبسایت و صفحه ی اینستاگرام این مجموعه بازدید به عمل آورید. لازم به ذکر است خدمات پس از فروش در این مجموعه از موارد بسیار با اهمیت و منحصر به فرد آن می باشد به طوریکه رضایت مشتریان از الویت های مدیران و مسئولان این مجموعه می باشد.

ترموود در نمای ساختمان