s
ارتباط پارکت چوبی با محیط زیست
تعداد بازدید: 760تعداد نظرات: 0
1397/12/22 - 14:33

ارتباط پارکت چوبی با محیط زیست

با توجه به تامین مواد اولیه کمپانی های بزرگ جهانی پارکت چوبی از جنگل های پایدار می توان این گونه نتیجه گیری کرد که استفاده از پارکت طبیعی عامل کاهش دی اکسید کربن در اتمسفر زمین خواهدشد. به منظور بررسی بیشتر مقاله ی زیر را مطالعه بفرمایید.

پارکت بوئن محصولی صد در صد طبیعی است. احترام به طبیعت و همچنین احترام به نیاز به پایداری طبیعت در پروسه تولید و مدیریت مواد خام و اولیه این برند کاملا مشهود است. بوئن همواره به دنبال روشی برای فرآوری مواد اولیه با روشی کاملا پایدار و بی ضرر بوده است. 

امروزه 95 درصد از تمامی مواد خام مورد استفاده در تولید از جنگل های اروپایی استخراج می گردد که برنامه های احیای جنگل ها که متعلق به طرح گواهینامه های جنگل مانند FSC می باشد ناظر این برنامه خواهد بود. تمامی کمپانی های بوئن سیستم حفاظت زنجیره ای مطابق با استانداردهای FSC را اجرا نموده اند. بوئن که خود به عنوان تهیه کننده و تامین کننده ی چوب (مواد اولیه) ایفای نقش می نماید تاثیری بسزایی در حفظ و نگهداری بهینه و مناسب از این میراث با ارزش را دارد. گفت و گو مداوم با مسئولان و سازمان های حفاظت از محیط زیست و سرمایه گذاری هایی که در تکنولوژی های جدید تولید ما را بر این داشته است که همواره میزان ضایعات خود را کاهش دهیم.

پارکت چوبی

تمامی مواد خام مصرفی مورد استفاده در تولید پارکت بوئن از جنگل هایی تامین می گردد که با اهمیت به تولید و پرورش مجدد درختان مدیریت، نظارت و برنامه ریزی شده است. هدف از اجرا و اهمیت به این موارد اطمینان حاصل نمودن از این امر که تمامی چوب های مصرفی برای ساخت پارکت تایید شده  و دارای گواهی نامه می باشد. توسعه و گسترش استفاده بوئن در پارکت با گونه های جدید و خارجی نشان دهنده ی میزان اهمیت بوئن  نسبت به محیط زیست و ذخایر جنگلی و منابع طبیعی است. 

پارس آرای کوهستان نمایندگی انحصاری برند بوئن در ایران را بر عهده دارد که این مجموعه محصولاتی را پیشنهاد می کند که به محیط زیست و طبیعت و همچنین تندرستی انسان ها احترام می گذارد. پروسه ای که برای پوشش نهایی پارکت های پارس آرای کوهستان مورد استفاده قرار می گیرد هیچ گونه گاز خطرناکی تولید نخواهد کرد.

پارکت چندلایه در مقایسه با پارکت های solid یا یک تکه به طور چشمگیری در استفاده از منابع طبیعی صرفه جویی می نماید. این بدین معناست که در پارکت های یک تکه از چوب بیشتری استفاده می شود و از بخش هایی از چوب درختان hardwood استفاده می شود که ضایعات زیادی خواهد داشت اما پارکت های چند لایه تنها لایه اولی از چوب هاردوود استفاده می شود. استفاده از گونه های اسپروس و پاین در لایه های دیگر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. 

پارکت، پارکت چوبی

پارکت چوبی چندلایه یا Engineered

پارکت چند لایه یاengineered از چند لایه ساخته می شود که این لایه ها با پرس و فشار بالا و چسب های مخصوص به یکدیگر چسبانده می شوند. لایه بالایی از هاردوود است و لایه های بعدی از چوب درختان سوزنی برگ استفاده می شود. به دلیل این که در این نوع از کفپوش از سه لایه چوب استفاده می شود امکان تاب برداشتن و خم شدن آن بسیار کم می باشد و دارای استحکام و ثبات ابعادی بی نظیری خواهد بود.

مجموعه ی پارس آرای کوهستان نماینده انحصاری برندهای بوئن و باورک سالهای طولانی با تامین با کیفیت ترین پارکت ها از گونه های مختلف توانسته است بازار این کالای لوکس در ایران را به دست گیرد و با اعتبار و تجربه ی چند ساله ی خود نامی آشنا در این حوزه کسب نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات این مجموعه با مراجعه به وبسایت مجموعه پارس آرای کوهستان و همچنین صفحه اینستاگرام با فعالیت گسترده و همچنین محصولات متنوع این مجموعه آشنا شوید. یکی از نکات بسیار جذاب و با اهمیتی که در خصوص این مجموعه باید گفت اجرای نصب و خدمات پس از فروش است که پارس آرای کوهستان را از دیگر رقبا متمایز نموده است. 

خرید پارکت، پارکت چوبی