s
اجرای نمای چوب
تعداد بازدید: 739تعداد نظرات: 0
1397/05/22 - 11:50

اجرای نمای چوب

چوب نما را می توان در فرهنگ ها و جوامع مختلف از آسیای شرقی تا کشورهای غربی نظاره گر بود. خلق آثار جاودان معماری با استفاده از چوب طبیعی زیبایی متفاوت و بی نظیری را در سازه ها به وجود آورده است. امروزه در اکثر مناطق ایران مانند سایر کشورها به کمک طراحان و آرشیتکت های محترم استفاده از چوب در نمای ساختمان ها رایج گشته است.

چوب یکی از مصالح ساختمانی است که به دلیل قابلیت طرح پذیری و تزئین شدن در کاربردهای بسیاری از قبیل چوب نمای بیرونی ساختمان و هزاران کاربرد دیگر، مورد توجه بسیاری از آرشیتکت ها و مهندسین قرار گرفته است. همانطور که می دانید استفاده از چوب در سایر کشورها مرسوم بوده است و پروژه های زیادی در سراسر دنیا با استفاده از چوب طبیعی به سرانجام رسیده است ما در اینجا سعی داریم به یکی از این پروژه ها که در ژاپن اجرا گردیده اشاره نماییم.

روش اجرای نمای چوبی

بزرگترین معماران جهان همواره به دنبال خلق آثاری خاص می باشند که چوب در زمره ی مصالحی است که مناسب برای خلق و ایجاد طرح های خارق العاده خواهد بود.

کنگو کوما (Kengo Kuma) متولد سال 1954 در کاناگاوا ژاپن می باشد که در سال 1979 از دانشگاه توکیو با مدرک M.Arch فارغ التحصیل شد. او دارای آثار بسیاری می باشد که یکی از این بناهای بسیار زیبا و جذاب این آرشیتکت که با استفاده از چوب نما با خلاقیت متفاوت در طراحی با نام Café Kureon شناخته شده در شهر تویاما ژاپن در سال 2010 تا 2011 ساخته شده است. مساحت این پروژه 198 مترمربع می باشد و به طرز بسیار زیبا، خلاقانه و نوآورانه ای طراحی شده است. دیوارهای این ساختمان شیشه ای می باشد و بر روی شیشه از چوب های در هم بافته شده برای پوشاندن و زیبایی بخشی به این بنا استفاده گشته است. سبک در هم تنیده شده ی چوبی که در نما مورد استفاده قرار گرفته در داخل کافه برای پوشش سقف ها نیز اجرا شده است. بودجه و هزینه های صرف شده در این پروژه به طرز جالبی بسیار مناسب و مقرون به صرفه بوده است. مقاطع چوب مورد استفاده در نمای این کافه به ابعاد 105*105 میلی متر می باشد. میله یا اتصال دهنده های فولادی (steel rod) به ابعاد 30 میلی متر برای نگهداری چوب نما و سقف با استفاده از پیچ و چسب به یکدیگر اتصال داده شده است. با وجود اینکه طراحی این کافه برگرفته ازمعماری سنتی ژاپن می باشد اما به دلیل طراحی داخلی جذاب و استفاده از مبلمان سفید ظاهری مدرن به خود گرفته است.

یکی دیگر از آثار Kengo Kuma، آرشیتکت و طراح ژاپنی، کافی شاپ Starbucks می باشد که در یکی از خیابان های اصلی منتهی به Dazaifu Tenmangu، یکی از مهمترین معابد ژاپن که سالانه در حدود 2 میلیون بازدید کننده دارد، قرار گرفته است. در این پروژه کمتر از 2000 قطعه چوب در ابعاد 1 تا 4 متر مورد استفاده قرار گرفته است. این چوب ها در گروه های 4 تایی به یکدیگر متصل شده اند و طرحی پیچیده را به وجود آورده اند.

نمای چوب پارس آرای کوهستان

پارس آرای کوهستان با سابقه ی درخشان و تجربه ای ارزشمند همواره سعی نموده است محصولات جدید و نوآورانه که مقتضی شرایط آب و هوایی و فرهنگی جامعه ما می باشد را به طیف وسیعی از افراد جامعه علی الخصوص مهندسان و معماران معرفی نماید تا بدین وسیله زیبایی شهری در کنار متریالی مرغوب در اختیار هموطنان عزیرمان قرار بگیرد. پارس آرای کوهستان تامین کننده ی چوب طبیعی پیشنهادات ویژه خود را در زمنیه ی محصولات نوآورانه و همچنین ایده های جذاب مدیران توانمند خود برای ساخت این چنین طرح هایی را به مشتریان و آرشیتکت های محترم ارائه می دهد. پارس آرای کوهستان نه تنها تامین کننده و عرضه کننده چوب نما با کیفیت بالا و هماهنگ با سلیقه ی اکثر شهروندان جامعه می باشد بلکه خدمات اجرا و طراحی را به صورت حرفه ای و متمایز به مشتریان خود ارائه می دهد. این روزها به  دلیل دوری افراد جامعه از طبیعت و غرق شدن در زندگی ماشینی اکثر افراد ترجیح می دهند بافت شهری خود را با متریالی طبیعی مزین نمایند بنابراین برای نیل به این هدف استفاده از چوب طبیعی بهترین گزینه می باشد. برای کسب اطلاعات دقیق تر و جامع تر با دپارتمان فروش این مجموعه 7-22631405-021 تماس حاصل فرمایید و یا از سایت و صفحه اینستاگرام https://www.instagram.com/parsaraykoohestan بازدید به عمل آورید.