چوب ترمو و ابعاد چوب ترمو
تعداد بازدید: 2271تعداد نظرات: 0
1395/08/16 - 15:46

چوب ترمو و ابعاد چوب ترمو

نحوه بهره برداری چوب ترمو از درختان در طول هزاران سال زندگی بشر تغییرات بسیاری کرده است. این مطلب به چوب ترمو اشاره دارد .

از هنگامی که انسان چوب را به صورت خام برای کاربردهای روزمره زندگی مورد مصرف قرار می داد تا به امروز که از آخرین تجهیزات و روشهای فرآوری و برش استفاده می نماید زمان زیادی گذشته است . تنها در حدود 50 سال اخیر است که با رشد تکنولوژی ما میتوانیم بیشترین بهره برداری را از چوب انجام دهیم  . شیوه های برش چوب با کم ترین ضایعات ممکن ؛ به همراه روشهای جدید فرآوری ( اشباع با روشهای شیمیائی و یا ترمووود)  چوبهای امروزی را به محصولاتی ویژه برای کاربردهای مختلف در صنعت ساختمان تبدیل نموده است . چوب ترمو شده تحت عنوان ترمووود سازگار با محیط زیست است. فرایند ترمو دارای مزایای بسیاری است مانند مقاومتر شدن چوب در برابر پوسیدگی و قارچ زدگی، افزایش پایداری، شکنندگی کمتر و عایق بهتری بودن هستند. در انتهای این مطلب به قیمت چوب ترمو اشاره می کنیم .

چوب ترمو و کاربرد آن در زندگی روزمره

باتوسعه کاربردهای چوب در زندگی روزمره و خصوصا در صنعت ساختمان ؛ الوارهای بلند چوب با سطح مقطع مربع و یا مستطیل که با روش اشباع  فرآوری شده  نیز استفاده های فراوانی یافته است .
به طور معمول در شرکت های سازنده چوب ترمو ؛ حداکثر معمول ضخامت قابل اجرا  50 - 63 mm است زیرا  از این اندازه به بالا ؛ چوب ترک برداشته و غیر قابل استفاده می شود .
پارس آرای در تعامل با یک شرکت معتبر اروپائی که از تکنولوژی انحصاری ویژه ای برای تولید چوبهای با ضخامت بالا برخوردار است ؛ اقدام به سفارش چوبهای با ضخامت بالای 100mm نموده است . این نوع الوارهای  منحصرا برای پارس آرای تولید می شود . الوارهای چوب پارس آرای با ابعاد بزرگ ؛ قابلیت مصرف در سازه های غیر بار بر نمایشی گوناگونی را دارد . برخی از این موارد عبارتند از :

  • اسکله ها
  • خانه های چوبی ( در بخش غیر بار خانه های چوبی )
  • انواع آلاچیق  ( پرگولا و گزبو )
  • انواع المانهای شهری مانند پایه های روشنائی شهری

و ...  پارس آرای برای نخستین بار در کشور  با واردات چوب ترمو در ابعاد بزرگ ؛ آمادگی ارائه  خدمات و ساخت سازه ها با الوارهای بلند را دارد .

 لازم به ذکر است الوارهای بالای 150 میلی متر (مانند الوارهای 95 * 195 میلی متر)  از ترک های طبیعی چوب برخوردار است  که در این فرایندها ؛  این ترکها در اندازه خود باقی مانده و لطمه ای به کیفیت و زیبائی چوب وارد نمی آورند .

شرکت پارس آرای کوهستان با کادری مجرب در امر فروش یکی از رقابتی ترین قیمت ها را در زمینه توزیع چوب ترمو عرضه می دارد، کیفیت مرغوب با نازلترین قیمت از ویژگی های منحصر به فرد این شرکت می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت چوب ترمو با شماره های واحد فروش 7 - 22631405 (021) شرکت پارس آرای کوهستان تماس حاصل فرمایید.