s
چوب ترمو و کاربردهای چوب ترمو
تعداد بازدید: 9618تعداد نظرات: 0
1395/08/16 - 15:46

چوب ترمو و کاربردهای چوب ترمو

نحوه بهره برداری چوب ترمو از درختان در طول هزاران سال زندگی بشر تغییرات بسیاری کرده است. این مطلب به چوب ترمو اشاره دارد .

از هنگامی که انسان چوب را به صورت خام برای کاربردهای روزمره زندگی مورد مصرف قرار می داد تا به امروز که از آخرین تجهیزات و روشهای فرآوری و برش استفاده می نماید زمان زیادی گذشته است . تنها در حدود 50 سال اخیر است که با رشد تکنولوژی ما میتوانیم بیشترین بهره برداری را از چوب انجام دهیم  . شیوه های برش چوب با کم ترین ضایعات ممکن ؛ به همراه روشهای جدید فرآوری ( اشباع با روشهای شیمیائی و یا ترمووود)  چوبهای امروزی را به محصولاتی ویژه برای کاربردهای مختلف در صنعت ساختمان تبدیل نموده است . چوب ترمو شده تحت عنوان ترمووود سازگار با محیط زیست است. فرایند ترمو دارای مزایای بسیاری است مانند مقاومتر شدن چوب در برابر پوسیدگی و قارچ زدگی، افزایش پایداری، شکنندگی کمتر و عایق بهتری بودن هستند. در انتهای این مطلب به قیمت چوب ترموود و خرید چوب ترموود  اشاره می کنیم .

چوب ترمو و کاربرد آن در زندگی روزمره

باتوسعه کاربردهای چوب در زندگی روزمره و خصوصا در صنعت ساختمان ؛ الوارهای بلند چوب با سطح مقطع مربع و یا مستطیل که با روش اشباع  فرآوری شده  نیز استفاده های فراوانی یافته است .
به طور معمول در شرکت های سازنده چوب ترمو ؛ حداکثر معمول ضخامت قابل اجرا  50 - 63 mm است زیرا  از این اندازه به بالا ؛ چوب ترک برداشته و غیر قابل استفاده می شود .
پارس آرای در تعامل با یک شرکت معتبر اروپائی که از تکنولوژی انحصاری ویژه ای برای تولید چوبهای با ضخامت بالا برخوردار است ؛ اقدام به سفارش چوبهای با ضخامت بالای 100mm نموده است . این نوع الوارهای  منحصرا برای پارس آرای تولید می شود . الوارهای چوب پارس آرای با ابعاد بزرگ ؛ قابلیت مصرف در سازه های غیر بار بر نمایشی گوناگونی را دارد . برخی از این موارد عبارتند از :

  • اسکله ها
  • خانه های چوبی ( در بخش غیر بار خانه های چوبی )
  • انواع آلاچیق  ( پرگولا و گزبو )
  • انواع المانهای شهری مانند پایه های روشنائی شهری

و ...  پارس آرای برای نخستین بار در کشور  با واردات چوب ترمو در ابعاد بزرگ ؛ آمادگی ارائه  خدمات و ساخت سازه ها با الوارهای بلند را دارد .

 لازم به ذکر است الوارهای بالای 150 میلی متر (مانند الوارهای 95 * 195 میلی متر) از ترک های طبیعی چوب برخوردار است  که در این فرایندها ؛  این ترکها در اندازه خود باقی مانده و لطمه ای به کیفیت و زیبائی چوب وارد نمی آورند.

چوب ترمو ارزان؟

از الزامات ابتدایی زندگی، ایجاد فضایی دلنشین و آرامبخش است، ساختن خانه ای امن که در آن احساس راحتی و آرامش کنیم، همواره از آرزوهای بشر بوده، بنابراین برای داشتن و ایجاد این حس با توجه به تنوع برند ها و بازار محصولات چوب ترمو این روزها پیداکردن ترموود کار بسیار آسان و راحتی می باشد اما نکته قابل توجه یافتن چوب ترمو باکیفیت است برای انتخاب چوبی مناسب جهت استفاده در مصارف گوناگون باید مواردی را رعایت نمود از جمله برآورد هزینه ها و بررسی پایین یا بالا بودن قیمت چوب ترمو و آگاهی داشتن از دلیل ارزان یا گران بودن محصول مورد نظر .

یکی از معیار های تعیین قیمت چوب ترمو که یک نرخ بین المللی است ضخامت آن می باشد البته به نوع گونه فرآوری شده هم بستگی دارد چرا که چوب ترمویی که از کاج تهیه می شود از چوب اش  ارزان تر است که این موضوع به دلیل فراوانی گونه ها می باشد همچنین به دلیل سخت و آسان انجام شدن فرآیند ترمو کردن بر روی گونه های مختلف می باشد با توجه به اینکه کمپانی های تولید کننده چوب ترمو موظفند در صورت قطع یک درخت ده نهال را جایگزین نمایند به ارزش چوب ترمو افزوده می شود همچنین مواردی نظیر نوع گونه، طول عمر درخت، عرض،  ارتفاع و گره های درخت  می تواند در گران یا ارزان شدن چوب ترمو تاثیرگذار باشد می توان از موارد بالا نتیجه گیری کرد که تفاوت چوب ترمو ارزان و چوب ترمو گران در ضخامت چوب و نوع گونه ان می باشد هر چه ضخامت چوب ترمو بیشتر باشد چوب باکیفیت تر است و ارزش آن نیز بالاتر است.

گروه "پارس آرای کوهستان"  به عنوان يك شركت خصوصي در زمینه ی چوب های تخصصی صنعت ساختمان و نمای چوب ترمو فراتر از انگیزه های اقتصادی، قدم به عرصه ی وجود نهاد و با عرضه و ارائه انواع ترموود ها با گونه های مختلف توانسته یکی از برترین تامین کنندگان چوب ترمو در ایران باشد.

شرکت پارس آرای کوهستان با کادری مجرب در امر فروش یکی از رقابتی ترین قیمت ها را در زمینه توزیع چوب ترمو عرضه می دارد، کیفیت مرغوب با نازلترین قیمت از ویژگی های منحصر به فرد این شرکت می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت چوب ترمو با شماره های واحد فروش 7 - 22631405 (021) شرکت پارس آرای کوهستان تماس حاصل فرمایید.