آیا پارکت برای آشپزخانه مناسب است؟
تعداد بازدید: 659تعداد نظرات: 0
1397/07/11 - 14:44

آیا پارکت برای آشپزخانه مناسب است؟

استفاده از پارکت در آشپزخانه امکان پذیر می باشد اما مستلزم مراقبت و نگهداری بسیار زیادی می باشد بنابراین در صورت انتخاب این متریال در چنین مکانی حتما نکات لازم و ضروری را می بایست رعایت نمود. ما در این مطلب سعی نمودیم شما را با انواع پارکت های پارس آرای کوهستان آشنا نماییم و ارائه مطالبی از این دست شما را در انتخاب کفپوش مناسب یاری نماییم.

یکی از پر تردد ترین مکان ها در خانه آشپزخانه می باشد که هر فردی در خانه بیشترین زمان خود را در آنجا می گذراند. بنابراین در طراحی داخلی هر خانه ای توجه به آشپزخانه بسیار حائز اهمیت خواهد بود. دکوراسیون داخلی آشپزخانه شامل کابینت، رنگ و متریال پوششی دیوارها، کفپوش و شیرآلات و برخی دیگر از موارد تزئینی می شود. کفپوش آشپزخانه تاثیر بسیار زیادی در زیبایی آن دارد بنابراین در انتخاب آن می بایست توجه بسیار بالایی به خرج داد.

کفپوش های مناسب آشپزخانه

کفپوش هایی که برای آشپزخانه متداول است سنگ، سرامیک، کفپوش های پلاستیکی و همچنین پارکت می باشد. با توجه به ویژگی های بیشمار سنگ، استفاده از این متریال بسیار رایج می باشد. سنگ از جمله ماده های کاملا طبیعی می باشد که انواع مرغوب آن برای کفپوش بسیار مناسب می باشند. امروزه در صنعت ساختمان و پوشش های سطوح داخلی و کف از متداول ترین و قدیمی ترین کفپوش سنگ می باشد. با پیشرفت تکنولوژی استفاده بهینه و خاص از این محصول میسر گردیده است. دسترسی آسان به منابع عظیم سنگ در نقاط گوناگون دنیا علی الخصوص کشور عزیزمان ایران، این فرصت را به تولید کنندگان و انبوه سازان صنعت ساختمان داده است که به سادگی بتوانند از انواع و اقسام این محصول استفاده بهینه نمایند. لازم به ذکر است که قیمت تمام شده ی این محصول بسیار به صرفه بوده است اما سنگ های مرغوب و قیمتی نیز جزو کالاهای لوکس در صنایع ساختمانی استفاده می شود. تنوع و زیبایی سنگ جلوه ی ویژه ای به سطوح ساختمانی می دهد و از این محصول در فضاهای گوناگون ساختمان های مسکونی، اداری و اماکن عمومی استفاده می گردد. از مزایای ویژه ی سنگ سادگی در تمیز نمودن و قابلیت شستشوی آن می باشد. جدا از تمام مزایای ذکر شده در بالا باید گفت سنگ دارای معایبی نیز می باشد. سردی و سخت بودن آن برای اهالی خانه به ویژه خانم های خانه دار کمی آزار دهنده خواهد بود. اگر در آشپزخانه ظرفی از دست به زمین بیافتد بی شک خواهد شکست بنابراین نیازمند دقت بسیاری می باشد.

پارکت در آشپزخانه

از دیگر متریال مورد استفاده در آشپزخانه پارکت می باشد که دارای مزایا و معایبی می باشد. اگر قرار باشد پیشنهادی برای انتخاب متریال کف خانه و اتاق خواب ها دهیم یقینا پارکت بهترین، زیباترین و مقرون به صرفه ترین گزینه خواهد بود اما در خصوص آشپزخانه کمی چالش بر انگیز خواهد شد. در آشپزخانه به دلیل آشپزی و شستشو به طور منطقی آبی که بر روی کف می ریزد قابل انکار نخواهد بود. پارکت که از چوب کاملا طبیعی ساخته می شود در مقابل آب حساس می باشد و اگر برای آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد باید این نکته را در نظرداشت که به شدت نیازمند مراقبت خواهد بود. راه رفتن بر روی پارکت چوبی به دلیل قابلیت ارتجاع پذیری آن بسیار راحت می باشد. امکان شکستن ظروف اگر بر روی آن بیافتد بسیار کم می باشد. پارکت دارای گرمی فوق العاده بالایی است که راه رفتن بر روی آن را لذت بخش و دلنشین کرده است. تنوع در رنگ و طرح و همچنین گونه های مختلف چوب گزینه های بسیاری را برای ماکین خانه، طراحان و مهندسین فراهم آورده است.

یکی ازمواردی را که در خصوص استفاده از پارکت در آشپزخانه باید در نظر داشت این مورد می باشد که برخورداری از کفشور امکان پذیر نخواهد بود. بنابراین برای افرادی که حساسیت در شستشوی کف آشپزخانه دارند و از موارد لازم و ضروری برای آنها می باشد گزینه ی مناسبی نخواهد بود.

پارس آرای و پارکت چوبی

شرکت پارس آرای کوهستان تامین کننده و عرضه کننده ی مرغوب ترین پارکت از سرتاسر دنیا می باشد که توانسته است در صنعت ساختمان ایران جایگاه خاصی را کسب نماید. چوب به دلیل خاصیت تجدید پذیری برای محیط زیست نه تنها هیچ گونه ضرری نخواهد داشت بلکه برای تهیه مجدد آن نیاز به کاشت درخت الزامی می باشد و باعث فتوسنتز بهتری در کره زمین می گردد. برخی به اشتباه بر این باورند که استفاده از چوب طبیعی در بسیاری صنایع مانند صنایع ساخت و ساز و یا صنایع مبلمان سازی موجب قطع درختان می گردد و زیان بزرگی به سلامت محیط زیست وارد خواهد نمود.بر خلاف این تصور اشتباه باید گفت محصولاتی که از برندهای معتبر که دارای گواهی نامه و استانداردهای جهانی می باشند بالعکس کمک بسیار زیادی به سلامت محیط زیست می نمایند زیرا چوب آنها از جنگل های پایدار که بر اساس قوانینی مدیریت و برنامه ریزی می شوند تامین می گردند. اصول قطع هر درخت در جنگل های پایدار این گونه می باشد که به ازای قطع هر درخت نهالی کاشته می شود. پروسه ی رشد هر درخت و تبدیل آن به درختی بالغ نیازمند دی اکسید کربن و در مقابل تولید اکسیژن بیشتری خواهد بود که همین امر کمک شایانی به محیط زیست می نماید. که این امر به عنوان یک صنعت قلمداد می گردد. 

پارس آرای کوهستان دارای محصولاتی متنوع در طرح و رنگ های متفاوت با فرمت ها و برندهای مختلف می باشد که افزون بر تامین دارای توانایی بالا با تجربه ی فراوان در اجرا می باشد. همچنین خدمات پس از فروش از ویژگی های منحصر به فرد این شرکت است. پارس آرای کوهستان هیچ گاه مشتری را تنها نگذاشته و متناسب با محصولی که ارائه می نماید سالیان سال به خدمات پس از فروش آن می پردازد سیاست شرکت براساس رضایتمندی مشتریان است و همواره از همین طریق مشتریان جدیدی با معرفی و رضایت مندی مشتریان قبلی به جلگه فروش اضافه می گردند.