s
آیا میدانستید ترموود فواید زیست محیطی دارد؟
تعداد بازدید: 510تعداد نظرات: 0
1398/01/24 - 16:00

آیا میدانستید ترموود فواید زیست محیطی دارد؟

سالهای بسیار طولانی است که چوب ماده ای هیجان انگیز برای کاربردهای مختلف گردیده است. زنده بودن چوب، تطبیق پذیری و همه کاره بودن و همچنین قابلیت استفاده در مکان و موقعیت های مختلف از دلایل الهام بخش برای انسان بوده است و در واقع این عوامل انگیزه ی لازم برای استفاده و کاربرد چوب در مکان های مختلف را ایجاد می نماید. عطش و تشنگی برای دریافت اطلاعات و دانسته های مختلف ترموود در شبکه ی کلی مشتریان، همکاری و مشارکت با کمپانی های دیگر و امکانات تحقیقاتی آشکار می شود.

ترموود به وسیله ی درمان چوب های سوزنی برگ در اتاق و کوره های مخصوص در دمای بالا انجام می گیرد. در این اثنا ساختار سلولی چوب تغییر می نماید و در نتیجه ی این پروسه ترموود حاصل می شود که پایدارتر از چوب تحت پروسه قرار نگرفته است. ترمووود دارای مقاومت بسیار بالایی در مقابل رطوبت و آب دارد بنابراین پوسیدگی که عامل آن قارچ باشد برای چوب حرات دیده ایجاد نخواهد شد. ترموود در مقایسه با مصالح ساختمانی دیگر هم از زیبایی شگفت انگیز و هم از مقاومت ویژه ای برخوردار است.

فواید محیط زیستی

برای تولید ترموود نیاز به vapour (بخار آبی که در هوا نیز وجود دارد) و steam (بخار آب در آستانه ی تبدیل شدن به گاز) می باشد. در پروسه ی تبدیل چوب سوزنی برگ به ترمووود هیچ گونه مواد شیمیایی که تاثیرات مضر و مخرب برای محیط زیست داشته باشد وجود ندارد. آیا می دانید هیچ گونه ماده ی خارجی در فرایند تولید ترموود وارد نمی شود؟ یکی از نکات بسیار با اهمیت این موضوع است که هر نوع مواد زائد حاصل از برش چوب امکان سوزانده شدن، قابل بازیافت شدن و همچنین قابل دور انداخته شدن به طور بسیار بی خطر و ایمن خواهد بود.         

ترموود چیست؟

ترموود یکی از بهترین مواد برای دریافت پوشش نهایی در مقایسه با چوب های دیگر است زیرا این نوع از چوب دارای تغییرات بسیار اندک و از حیث ابعاد به طور شگفت انگیزی دارای ثبات است. با این وجود استفاه از پوشش نهایی سلیقه ای است این بدین معناست که هم می توان از پوشش نهایی استفاده نمود و هم می توان بدون هیچ نوع پوششی در فضای باز از آن استفاده نمود که این کار باعث می شود رنگ ترموود به رنگ طوسی نقره ای تغییر یابد. معماری مدرن امروزه به دنبال مواد طبیعی با دوام بالا، پایدار و دوستدار محیط زیست هستد اما بعضی از مواقع قیمت چوب های طبیعی از قبیل سدار و بلوط بسیار بالا است در نتیجه چوب ترمو که حاصل اصلاح حرارتی چوب های سوزنی است بسیار مقرون به صرفه تر برای مصرف کنندگان خواهد بود. با توجه به خواص و ویژگی های منحصر به فرد ترموود این ماده ی طبیعی در میان آرشیتکت ها و سازندگان دارای محبوبیت ویژه ای است.

شرکت پارس آرای کوهستان نماینده ی شرکت ترموری در ایران دارای طیف وسیعی از انواع ترموود با گونه ها و طرح های مختلف است که بای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با دپارتمان فروش 7-22631405-021 این مجموعه تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان فروش این مجموعه شما را با چوب ترمو آشنا نمایند. استفاده از ترموود در مکان ها و موقعیت های بسیار زیادی خواهد بود که می توان به کاربرد در نمای ساختمان، مبلمان فضای باز و شهری، کف و بسیاری از کاربردهای دیگر اشاره نمود. چوب ترمو به دلیل برخورداری از ویژگی های خاص از قبیل استقامت، دوام، مقاومت در برابر حمله حشرات و قارچ ها، وزن سبک، زیبایی و قابلیت رنگ پذیری و صدها خصوصیات دیگر از محبوبیت بسیاری برخوردار است.