s
آیا ترموود را می توان بازیافت نمود؟
تعداد بازدید: 647تعداد نظرات: 0
1397/10/22 - 13:04

آیا ترموود را می توان بازیافت نمود؟

به دلیل این که ترموود بخش عمده ی آب خود را از دست می دهد دارای ثبات بی نظیری است به طوری که دچار تاب خوردن و انقباض نمی گردد. سوالی که به ذهن خطور می کند این مطلب خواهد بود که آیا چوب ترمو را می توان بازیافت نمود؟ برای یافتن پاسخ مقاله زیر را مطالعه فرمایید.

چرا ترموود؟

دلایل بسیار زیادی برای انتخاب ترموود یا چوب اصلاح شده با حرارت وجود خواهد داشت. در بخش زیر برخی از فواید ترمووود را بررسی خواهیم کرد.

مقاوم در برابر پوسیدگی و قارچ

یکی از مهمترین ویژگی های چوب اصلاح شده با حرارت مقاومت در برابر پوسیدگی و قارچ است. در طول پروسه ی اصلاح حرارتی یا Thermowood تمامی مواد مغذی درون چوب بر اثر حرارت بسیار بالا از بین می رود بنابراین محیط مناسبی برای رشد باکتری و قارچ نخواهد بود این بدین معناست که بعد از فرآوری اصلاح حرارتی چوب دیگر به عنوان ماده ی غذایی برای باکتری ها و قارچ ها شناخته نخواهد شد.  

پایداری و ثبات ترموود

چوب اصلاح شده با حرارت دارای آب و مایعات بسیار ناچیزی درون آن می باشد و در مقایسه با چوب اصلاح نشده با حرارت آب بسیار ناچیزی به خود جذب می نماید و دارای ثبات و پایداری رو به افزایش تا 50 درصد خواهد بود.

چوب ترموود در نما

عایق پذیری بهبود یافته

ترمووود در مقایسه با دیگر چوب ها دارای خلل و فرج بسیار بیشتری می باشد به طوری که خاصیت عایق پذیری آن در مقایسه با چوب اصلاح نشده 25 تا 30 درصد افزایش می یابد.

دوستدار محیط زیست

در این پروسه از هیچ گونه مواد شیمیایی مضر استفاده نمی شود به همین دلیل هیچ گونه اثرات زیان باری برای محیط زیست به وجود نخواهد آورد.

ترموود در نمای ساختمان

چوب ترموود را می توان بازیافت کرد؟

یکی از سوالاتی که در مورد این نوع از چوب ممکن است پیش بیاید این نکته می باشد که آیا چوب ترمو را می توان بازیافت و یا سوزاند؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که ترموود را می توان هم سوزاند و هم بازیافت نمود اما چوب اشباع را نمی توان مانند چوب معمولی یا چوب ترمو بازیافت و یا سوزاند و می بایست آنها را در مکانی مخصوص زباله های سمی بازیافت نمود و این به دلیل است که چوب اشباع با استفاده از مواد شیمیایی اما ترموود بدون استفاده از هیچ گونه ماده ی شیمیایی مورد فرآوری قرار می گیرد.

چوب ترموود نما

عمر مفید ترمووود وجایگزینی آن با چوب های استوایی

با بهره گیری از فرآوری ترموود طول عمر چوب به طور شگفت انگیزی افزایش می یابد. هر اندازه میزان حرارت بالاتر باشد طول عمر چوب ترمو بیشتر خواهد بود. با توجه به این امر که اصلاح حرارتی چوب استقامت و ثبات چوب را افزایش می دهد طبیعتا خطر شکسته شدن آن نیز کاهش می یابد.  

چوب ترمو یکی از مناسب ترین جایگزین های چوب هایی از قبیل سدار، لارچ و چوب های استوایی می باشد. انتقال چوب سدار که عموما در کانادا رشد می یابد به سایر نقاط دنیا به دلیل مسافت زیاد کار آسانی نیست. کاربرد چوب های زیست محیطی نیز از لحاظ زیست محیطی دارای محدودیت هایی است زیرا این گونه از چوب به دلیل رشد کند و آهسته، قطع آن ها دارای ممنوعیت هایی می باشد. درختان استوایی اغلب نیازمند گواهی مبدا و اسناد دیگری به منظور فروش قانونی خواهد داشت.  

بعد از فرآوری ترموود، چوب دارای رنگی طلایی قهوه ای بسیار جذاب خواهد گشت که این رنگ زیبا به طور یکنواخت در تمامی سطح چوب به طور یکسان وجود خواهد داشت. یکی از نکات بسیار جذاب و با اهمیتی که در خصوص چوب ترمو می توان بیان کرد ذکر این موضوع می باشد که اگر چوب برش و یا ساب زده شود هیچ گونه تغییری در رنگ آن به وجود نمی آید و همانگونه یکنواخت و جذاب باقی خواهد ماند. اصلاح چوب با حرارت منجر می شود که تمام شیره یا صمغ آن به دلیل حرارت بسیار بالا از بین رود بنابراین هیچ گونه نگرانی بابت رنگ زدن آن وجود ندارد.

پارس آرای کوهستان یکی از بزرگ ترین و معتبرترین مراجع چوب های تخصصی در صنعت ساختمان است که با برخورداری از نمایندگی معتبرترین برندهای جهانی از قبیل باورک، بوئن، دیتزل، ترموری و ... کمک شایانی در پیشرفت، رشد و توسعه ی این صنعت نموده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات این مجموعه با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید و یا از صفحات اینستاگرام و  وبسایت بازدید به عمل آورید.

خرید چوب ترموود