s
آیا از چوب ترمو در ساخت برج می توان استفاده نمود؟
تعداد بازدید: 558تعداد نظرات: 0
1397/02/29 - 14:52

آیا از چوب ترمو در ساخت برج می توان استفاده نمود؟

بزرگترین برج چوبی طرحی پیشنهادی از طرف شرکت ام جی ای می باشد که قرار است در پاریس اجرا گردد. این برج چوبی به عنوان هتل قرار است مورد استفاده قرار بگیرد. هدف از ساخت برج چوبی Baobab کمک به پاکسازی محیط زیست و تصفیه هوا می باشد.

نام رسمی: Baobab

نوع سازه: ساختمانی

وضعیت :  طرح پیشنهادی

کشور :  فرانسه

شهر : پاریس

آدرس :  بولوار پرشینگ

نوع کاربری :  هتل / مسکونی

مواد و مصالح مورد استفاده: چوب

طرح پیشنهاد شده در سال : 2015

شرکت ام جی ای طرح پیشنهادی بلندترین برج چوبی جهان با نام Baobab در پاریس را ارائه داد. هدف از این طرح سالم سازی محیط زیست بوده است بنابراین چوب تنها مواد و مصالحی است که در این سازه مورد استفاده قرار می گیرد. این پروژه که قرار است با کاربری مسکونی و هتل مورد استفاده قرار بگیرد در بولوار پرشینگ در پاریس که یکی از مناطقی است که تمام امکانات رفاهی در آنجا وجود دارد احداث خواهد شد. امکاناتی از قبیل بازار و مراکز خرید، پارکینگ خودرو، ایستگاه اتوبوس و مراکز تفریحی در این بخش از شهر وجود دارد. شرکت ام جی ای که این طرح را پیشنهاد نموده است و تلاش بسیاری برای تحقق بخشیدن به آن نموده است از شهرت جهانی برخوردارشده است. این شرکت با تکیه بر مزایای ساختمان های چوبی و بررسی ویژگی های چوب طبیعی (از قبیل چوب ترمو) از طرح خود دفاع نمود و برای اجرا و ساخت این بنا اعلام آمادگی کرده است.

بلندترین برج چوبی در جهان طراحی شد

برج چوبی Baobab در 35 طبقه قرار است ساخته شود و از سازه های خاص و منحصر به فرد دنیا خواهد شد. همانطور که می دانید چوب (که یکی از پرطرفدارترین آنها در ساخت و ساز چوب ترمو می باشد) یکی از متریال های دوستدار محیط زیست می باشد که نه تنها هیچ گونه ضرری برای زمین ندارد بلکه منجر به پاک شدن آن از کربن خواهد شد. همانطور که می دانید افزایش گاز دی اکسید کربن یکی از عوامل بسیار مهم در گرم شدن زمین، خشکسالی و تغییرات ناگهانی جوی و آب و هوایی خواهد شد. در اینجا باید خاطر نشان نمود که انتشار گاز دی اکسید کربن تهدید بسیار جدی برای کره ی زمین می باشد که از  دغدغه های بسیار بزرگ فعالان محیط زیست می باشد.

آیا چوب ترمو می تواند گزینه ای برای ساخت برج باشد؟

در میان مواد و مصالح ساختمانی، چوب (چوب ترمو و دیگر چوب های طبیعی) تنها متریالی می باشد که با جذب دی اکسید کربن منجر به تصفیه هوا گردد. چوب بعد از جذب دی اکسید کربن، کربن را از ترکیب CO2 جدا می نماید و سوخت سالمی را تولید می نماید. چوب های طبیعی (از قبیل چوب ترمو که در نما و هزاران کاربرد دیگر قابل استفاده می باشد) قادر به جذب 3700 تن دی اکسید کربن می باشند و این در حالی است که این میزان دی اکسید کربن معادل میزان دی اکسید کربن آزاد شده حاصل از تولید 2207 اتومبیل در مدت زمان یک سال و هم چنین معادل تامین سوخت یک خانه به مدت 982 سال می باشد. ارقام مذکور خود گویای فواید و مزایای بی نظیر چوب طبیعی در بهبود شرایط محیط زیست می باشد. ایده ی طراحی این پروژه در راستای زیبایی و جذابیت کاربرد چوب در سازه و همچنین کمک به تصفیه هوا با توجه به موارد ذکر شده می باشد.

پارس آرای کوهستان در زمینه ی تامین و اجرای چوب های تخصصی ساختمان دارای تجارب گسترده و منحصر به فردی می باشد. چوب ترمو یکی از محصولات این مجموعه می باشد که از مواد ساختمانی بسیار کاربردی در نما، دکینگ، مبلمان چوبی و هزاران کاربرد دیگر می باشد. این مجموعه دارای هزاران پروژه می باشد که در ایران منحصر به فرد می باشد. اگر بخواهیم به برخی از پروژه های بزرگ پارس آرای کوهستان اشاره نماییم می توان از مجموعه ی عرش آجودانیه، مجتمع تجاری ارگ تجریش، رویال آدرس، ام اچ هاوس واقع در خیابان فرشته، مجمع مسکونی تایمز در خیابان سوهانک، مجتمع تجاری روشا واقع در دزاشیب، باغ کتاب در بزرگراه حقانی، دلونگی شریعتی و هزاران پروژه بزرگ دیگر را نام برد. برای مشاهده ی پروژه های تامین و اجرا شده به اینستاگرام این مجموعه parsaraykoohestan مراجعه فرمایید و شاهد گوشه ای از فعالیت های بزرگ این مجموعه باشید. این مجموعه دارای محصولاتی متنوع و نوآورانه ای در صنعت چوب می باشد که شامل چوب استیله شده ی آکویا، چوب های اشباع، چوب KD و پنل های سازه ای می باشد. محصولات شرکت پارس آرای کوهستان از با کیفیت ترین برندهای جهانی تامین می گردد که همگی نامی شناخته شده در دنیا می باشند.