s
آکویا و پروژه های نمای چوب
تعداد بازدید: 1184تعداد نظرات: 0
1395/11/08 - 13:18

آکویا و پروژه های نمای چوب

در این مقاله با پروژه های نمای چوب که از چوب آکویا استفاده شده است آشنا می شویم .

مدرسه ابتدایی West lodge، بریتانیا

زمانیکه به معماری و طراحی LOM ماموریت داده شد تا دو مدرسه را در پینر (Pinner) لندن یکی کند، آنها نه تنها نیاز به ترکیب فیزیکی ساختمانها را به خوبی می دانستند، بلکه هویتی را بوجود آوردند که از جنبه بصری مدارس را به هم پیوند می داد. پس از مشورت بسیار با کلیه افرادی که در این کار دخیل بودند، طراحی آنها نمای چوبی آکویا ترمو شده در کارخانه راث وود (Russwood) بود.

اد راشتون (Edd Rushton) معمار مسئول این پروژه عنوان نمود، "پروفایلهای آکویای رنگ شده روش با دوام و مقرون به صرفه ای زندگی جدیدی را برای نمای ساختمان تکراری دهه 70 خلق نمودند و نمای عمومی جدید جذابی را برای مدرسه به ارمغان آوردند. Russwood پنلهای آکویای از پیش ترموشده را تامین نمود، همچنین پروفایلهای ضخیمتر استفاده شده در حائل نمای خورشید، و در طول پروژه توصیه های ویژگی و جزئیات را ارائه نمود."

رنگها در دیوارهای وست لاج فوق العاده جلوه می کردند و اهمیتی نداشت که شرایط آب و هوایی چگونه بود، آنها به درخشیدن خود در روزهای بچه ها و کارکنان ادامه می دادند.

سایه بان آکویا در سنگاپور

سایه بان و نیمکتهای آکویا که توسط MMF ساخته شده اند، در دفاتر انجمن توسعه مسکن در سنگاپور نصب شدند.

آکویای 5 در 3 جهت نصب فوق العاده با تیرهای عمودی که تیرچه های افقی را حمایت می کردند، و مشبک کاری مستحکم با ترکیبی از رنگهای دارای برند جهت دست یابی به جلوه و رنگ مورد دلخواه، مورد استفاده قرار گرفت.

آکویا به جهت مزایای محیط زیستی که داراست ( برچسب سبز سنگاپور)، ثبات ابعادی آن و مقاومت درجه یک و مزایای حفظ و نگهداری آسان، برای این پروژه معماری دائمی انتخاب شد.

آکویای استفاده شده در اقامتگاه Sukhothai

اقامتگاه نهایی سوخوتای در بانکوک با آکویا تکمیل گردید که جهت سایه بان چوبی مورد استفاده قرار گرفت.

بطور کلی آکویای 230 در 3 بکار رفت. این بنا از 4 حلقه چاه 4 طبقه تشکیل می شود.

مالک این بنا از آکویا بدلیل کارایی فوق العاده و پایداری با ثبات و مزایای سبزی که دارد، استفاده نمود.

درخشش نمای چوبی آکویا در شرکت معتبر آلمانی

یک شرکت معتبر اروپایی برند تجهیزات حفاظتی و لباس کار تصمیم گرفت تا از یک نوع مصالح ساختمانی برای نمای ساختمان شرکت خود استفاده نماید که بسیار با دوام باشد؛ از این رو سفارش چوب آکویا داد. چوب آکویا بکار رفته در نمای ساختمان این شرکت نمای چوبی تکامل یافته و بسیار بادوام بود. شرکت عرضه کننده آلمانی و لهستانی آکویای راجمن از آکویای 500m2 برای این پروژه استفاده نمود. آکویای بکار رفته همچنین با یک لایه شفاف روکش شد تا زیبایی طبیعی خود را به رخ بکشد.