s
آشنایی با گونه های متنوع چوب نما
تعداد بازدید: 827تعداد نظرات: 0
1397/10/24 - 09:58

آشنایی با گونه های متنوع چوب نما

جالب است بدانید برای چوب نما از سافت وود و هاردوود استفاده می گردد اما به طور کلی چوب های درختان سوزنی برگ کاربرد بیشتری برای مصارف ساختمانی دارد. برای آشنایی هر چه بیشتر با انواع چوب های نما توصیه می کنیم مطالب گردآوری شده توسط شرکت پارس آرای کوهستان را مطالعه نمایید.

از گونه های مختلف چوب در نمای خارجی ساختمان می توان استفاده نمود که چوب در این موقعیت دارای عمری بیش از 50 سال خواهد بود. برای مزین کردن نمای ساختمان می توان از چوب درختان سوزنی برگ و درختان پهن برگ استفاده نمود. چوب نما برای پوشاندن ساختمان دارای تنوع بسیار می باشد اما انتخاب Softwood و یا Hardwood کمی چالش برانگیز خواهد بود. برای برخی افراد این سوال پیش خواهد آمد که برای چوب نما کدام گونه مناسب خواهد بود.

چوب درختان سوزنی برگ (Softwood) دارای تفاوت های بسیار زیادی با چوب درختان پهن برگ (Hardwood) خواهد داشت. بعضی افراد به دلیل عدم آگاهی و اطلاعات کافی به اشتباه تصور می کنند درختان Softwood دارای چوبی نرم می باشند و درختان پهن برگ یا Hardwood دارای چوبی سخت هستند. اگر مشتاق برای دانستن تفاوت میان این دو نوع چوب هستید وبسایت پارس آرای کوهستان بهترین مکان برای پاسخ دادن به سوالات شما خواهد بود.

 

تفاوت Hardwood و Softwood

چوب درختان پهن برگ دارای خلل و فرج و رگه های بیشتری می باشد. درختان هاردوود از نوع درختان Angiosperm می باشد. این گونه از درختان دارای برگ هایی پهن هستند که برخی از آنها از گل نیز برخوردار می باشند. وظیفه ی جابجایی و هدایت آب در چوب هاردوود به عهده ی آوندها می باشد که همین امر منجر به ایجاد خلل و فرج و همچنین رگه های بیشتر در آن می شود. به طور کلی چوب هاردوود دارای تراکم بیشتری است که همین امر منجر به رشد آهسته تر آین گونه می گردد. هاردوود مقاوم تر از سافت وود می باشد که در نتیجه دارای قیمت بالاتری نیز می باشد. چوب درختان گردو، ماهوگانی و افرا که دارای سابقه ی تاریخی در ساخت مبلمان و سایر محصولات چوبی دارد و همچنین چوب درخت بلوط و فندق که در کشور بریتانیا به عنوان چوب نما از آنها استفاده می شود.

چوب نما با Softwood

به طور شگفت آوری باید بگوییم اکثر چوب هایی که در ساختمان سازی مشاهده می نمایید چوب درختان سوزنی برگ یا Softwood است که دارای برگ های سوزنی برگ و میوه های مخروطی می باشند. این گونه از چوب خیلی سریع تر از درختان پهن برگ رشد می نمایند و در نتیجه ارزان تر و مقرون به صرفه تر ازهاردوود می باشند. گونه هایی از قبیل سدار، داگلاس فیر، پاین و Redwood همگی برای کاربرد به عنوان چوب نما بسیار مناسب می باشند زیرا نه تنها کار با آنها بسیار راحت انجام می گیرد بلکه در مقایسه با چوب های هاردوود هم ارزان تر می باشند و همچنین به سرعت رشد می کند. کمپانی های معتبر همگی چوب خود را از جنگل های پایدار تامین می نمایند. جنگل های پایدار به صورت مدیریت شده بلافاصله بعد از قطع هر درخت نهال دیگر کاشته می شود. شایان ذکر است بگوییم با استفاده از تکنولوژی و فرآوری ترموود، چوب های سوزنی برگ به گونه ای مقاوم می شوند که با چوب های سخت یا هاردوود برابری می نماید.

شرکت پارس آرای کوهستان نماینده ی برند ترموری Thermory در ایران می باشد که یکی از معتبرترین تولید کنندگان ترموود در دنیا می باشد. امروزه چوب ترمو به دلیل دوام و استقامت در مقابل شرایط جوی، کاربرد فراوانی به عنوان چوب نما دارد. مجموعه ی پارس آرای کوهستان علاوه بر چوب اصلاح شده با حرارت چوب ایپه که گونه ی ذاتا مقاوم و هاردوود می باشد را نیز برای نما پیشنهاد می دهد. چوب آکویا از دیگر محصولات عرضه شده ی توسط این مجموعه می باشد که دارای کاربردهای فراوان در زمینه ی نما، دکینگ، پنل های سازه ای، در و پنجره می باشد. پروژه های فراوان این مجموعه در زمینه نما را می توانید در وبسایت این مجموعه و همچنین صفحات اینستاگرام مشاهده نمایید. کارشناسان فروش می توانند شما را در انتخاب بهترین و مناسب ترین چوب نما راهنمایی نمایند. پارس آرای کوهستان میزبان مشتریان محترم در نمایشگاه های صنعت ساختمان در تهران و سایر شهرها می باشند.